Gastroskopia i rezonans magnetyczny będą finansowane przez NFZ!

Bardzo dobra i zarazem długo wyczekiwana informacja dla mieszkańców Głogowa. Już od 1 października 2018 roku wykonywane w Głogowskim Szpitalu Powiatowym badania diagnostyczne: gastroskopia i rezonans magnetyczny będą finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dotychczas pacjenci z powiatu głogowskiego mieli utrudniony i ograniczony dostęp do gastroskopii ambulatoryjnej, przez co bardzo często decydowali się na korzystanie ze świadczeń wykonywanych w sąsiednich miastach.

Taka sytuacja była bardzo niekomfortowa i niekorzystna dla zdrowia pacjentów, tym bardziej, że jako mieszkańcy Głogowa mieli oni przecież  na miejscu doskonale wyposażoną Pracownie Endoskopii z doskonale wykwalifikowaną kadrą.

Drugim utrudnieniem dla głogowian było korzystanie z rezonansu magnetycznego- do tej pory wykonanie takiego badania było możliwe tylko i wyłącznie podczas hospitalizacji lub odpłatnie.

Teraz oba te świadczenia będą wykonywane bezpłatnie!

Na rezonans magnetyczny wymagane będzie skierowanie od lekarza specjalisty NFZ, natomiast na badanie gastroskopii przyjmowane będą skierowania od wszystkich lekarzy.

  • Gastroskopia – realizacja w Pracowni Endoskopowej, rejestracja w Centralnej Rejestracji, w budynku głównym szpitala (od 10.09.2018 r.)
  • Rezonans Magnetyczny – realizacja w Pracowni Rezonansu Starmedica, rejestracja bezpośrednio w pracowni znajdującej się na parterze, w budynku głównym szpitala.

Umowa z NFZ została podpisana na okres 4 lat.

 

Źródło: Głogowski Szpital Powiatowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…