Niszczył zamki i włamywał się do mieszkań w Głogowie

Sprawca seryjnych włamań do mieszkań na terenie Głogowa został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Podejrzany to 43-letni mężczyzna, mieszkaniec Śląska. Wobec 43-latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. 

  — Głogowscy policjanci Wydziału Kryminalnego realizując pracę operacyjną ustalili i zatrzymali 43 letniego mieszkańca Śląska, który w lipcu tego roku dokonał kilku włamań na terenie miasta Głogowa. Mężczyzna po wcześniejszym wyłamaniu wkładki zamków wchodził do mieszkania w trakcie chwilowej nieobecności lokatorów skąd zabierał przedmioty wartościowe w postaci biżuterii i pieniędzy po czym oddalał się w nieznanym kierunku nie wzbudzając podejrzeń sąsiadów. Głogowscy kryminalni ustalili i zatrzymali złodzieja w jego domu. Mężczyzna był zaskoczony obecnością policjantów. Łączna kwota skradzionych przedmiotów to ponad 3 000 zł. Prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe wobec zatrzymanego — mówi p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.