Bracia znów weszli w konflikt z prawem.Tym razem otrzymali dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali czterech sprawców włamania do domu w remoncie na terenie jednej z podgłogowskich miejscowości. Łupem sprawców padły elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia o wartości ponad 4 000 złotych. Jak się okazało sprawcy byli już bardzo dobrze znani głogowskiej Policji- dwóch z nich  kilka dni wcześniej było zatrzymanych w związku z dokonaniem innego przestępstwa…

 — Dwaj to bracia w wieku 25 i 29 lat, pozostali, również bracia; 25 – latek 37 – latek. Wszyscy są mieszkańcami powiatu głogowskiego.

Zaledwie kilka dni wcześniej dwaj pierwsi podejrzani, byli zatrzymani, w związku z kradzieżami oleju napędowego na stacjach paliw. Pomimo zarzutów jakie usłyszeli, już kilka godzin po zwolnieniu, jeden z braci dokonał kradzieży paliwa o wartości 1000 złotych i był ponownie zatrzymany. Policjanci wnioskowali o objęcie ich zakazem zbliżania się do stacji benzynowych.

Podejrzani na początku sierpnia 2018 roku, włamali się do domu, w którym trwały prace remontowe i ukradli z niego elektronarzędzia i szereg innych przedmiotów i materiałów budowlanych. Wartość strat wyniosła ponad 4 000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Czwórka podejrzanych przyznała się do popełnionego przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.

 

Zdjęcia:KPP Głogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.