Na rowerze po pijaku – to już prawdziwa plaga na naszych drogach.
Policja Komenda wejście

Pomimo apeli i ciągłych kontroli, policjanci w dalszym ciągu zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów. Ostatni weekend to aż 6 takich przypadków. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 Brak wyobraźni i zdrowego rozsądku może doprowadzić do tragedii z udziałem rowerzysty i innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 6 nietrzeźwych rowerzystów. Nie zważając na zagrożenie, wsiedli na rower i kierowali w stanie nietrzeźwości. Pojawienie się na drodze takiego uczestnika ruchu, zwłaszcza w okresie ostatnich upałów i szczególnie niekorzystnych warunków, takich jak senności i braku koncentracji, to zaproszenie do tragedii. Rekordzistą okazał się 35 letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który miał aż 2,22 promila alkoholu w organizmie — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i dodaje Pamiętajmy, że każda osoba siadająca za kierownicą pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.