Odra Wyjście – niesamowite efekty muzycznych poszukiwań oraz inspiracji. Takiej muzyki nie usłyszysz w radiu!

Nowe, alternatywne brzmienia elektroniczne, światło i dźwięk- a wszystko to w historycznej scenerii Bloku Koszarowego. Już w najbliższą sobotę, 25-go sierpnia w Głogowie długo wyczekiwane wydarzenie muzyczne. Początek o godzinie 20.00, wstęp wolny. Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy Odra Wyjście.

W sobotni wieczór głogowianie będą mogli wysłuchać nietuzinkowej, elektronicznej, nowoczesnej muzyki w wykonaniu:

WRATHU + MAŁA FUZJA to duet z Gorzowa Wielkopolskiego, stypendyści artystyczni miasta (2016) i wyróżnieni na festiwalu Getting Out za “bezkompromisowość i chęć poszukwiań”. To połączenie mieszających różne gatunki, eksperymentalno-elektronicznych podkładów Kamila “Wrathu” Kwiatkowskiego oraz ambientowo-postrockowej gitary Sebastiana Siudy reprezentującego projekty Mała Fuzja i Biała Ćma. Efektem kolaboracji jest muzyczna hybryda wymykająca się gatunkowym ramom. Poza solowymi dokonaniami, wspólnymi siłami nagrali album “The Nihilist” (2015) i pracują nad kolejnym.

AMENT – improwizowana muzyka na strunoidach, elektrofonach i wavepadach; całość spaja tradycja dwunastowiecznego ormiańskiego chorału gregoriańskiego i holenderskiego trash disco lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia inspirowanego epizodycznie kakofonią nowej fali węgierskiego heavy metalu.

STRANGER LOOP – Muzyczny eksperyment, powstaly w wyniku poszukiwań. Syntezatory, samplery, sekwencery, loopstation oraz DAW w rękach gitarzysty. Gitarzysty wychowanego na muzyce mocno akustycznej i analogowej w stylistykach dalekich od jakiegokolwiek gatunku muzyki elektronicznej.
Sam eksperyment bazuje właśnie na muzyce elektronicznej. Fascynacji możliwością zapętlania dźwięku na żywo, looping w każdej postaci leży u podstaw STRANGER LOOP. Pętle zsynchronizowane ze sobą, nagrywane live, warstwa po warstwie w oczekiwaniu na to – co z tego powstanie. Improwizowane dźwięki w skalach gitarowych, budowane riffy w czasie rzeczywistym. Dokładanie kolejnych części układanki dźwiękowej z kwaśnych przebiegów syntezatorowych o analogowym charakterze. Wmontowane sample, sekwencery, filtry oraz efekty – wszystko co daje współczesna technologia audio, to właśnie STRANGER LOOP.

Zgodnie z małą, niepisaną tradycją WYJŚCIA, w trakcie imprezy odbędzie się zbiórka dla JAGODZIANEK.

“Jagodzianki” – dom tymczasowy prowadzony przez wolontariuszkę Fundacji Przyjaciele Czterech Łap, opiekujący się głównie zwierzętami starszymi oraz schorowanymi, które mają małe szanse na adopcje, zapewniając im spokojną starość w domowych warunkach. Dzięki pomocy lokalnych wolontariuszy pomaga również innym porzuconym zwierzętom w potrzebie, dla których poszukuje nowych, kochających domów.

Odra Wyjście 2018- sobota, 25 sierpnia, godzina 20.00, Blok Koszarowy/ Fosa Miejska).

Wstęp wolny!

 

Źródło:MOK Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…