Skorzystaj z bezpłatnych badań- rejestracje już w tym tygodniu!

Wczesna diagnostyka i profilaktyka chorób płuc oraz profilaktyka chorób tarczycy- to dwa, bezpłatne programy realizowane w trosce o zdrowie mieszkańców Głogowa. Rejestracje do poradni pulmonologicznej i endokrynologicznej ruszają już w tym tygodniu! Kto może skorzystać z bezpłatnych badań i jak wygląda proces rejestracji? Czytaj w artykule poniżej…

Poradnia endokrynologiczna

Od kwietnia do grudnia 2018 Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.  realizuje program „Profilaktyka Chorób Tarczycy – Poradnia Endokrynologiczna na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Skierowany do pełnoletnich mieszkańców naszego miasta program, finansowany jest przez Gminę Miejską Głogów oraz KGHM Polska Miedź.

Świadczenia w ramach programu, realizowane będą w Poradni Endokrynologicznej przez lekarza Marka Jurczyka, specjalistę endokrynologa. Każdy pacjent w ramach wizyty będzie miał wykonane:

 • badanie laboratoryjne (TSH i FT4) wraz z analizą wyników,
 • badanie USG tarczycy i jego ocenę,
 • konsultację specjalistyczną przez lekarza endokrynologa,
 • wydanie zaleceń do dalszego postępowania w przypadku wykrycia podejrzanych zmian.

Rejestracja pacjentów do programu odbywać się będzie osobiście przez Pacjenta w trybie “bez skierowania” w Centralnej Rejestracji – w holu szpitala, w terminach:

 1. od 22 sierpnia 2018 roku– 76 miejsc na wizyty w miesiącach wrzesień 2018,
 2. od 12 września 2018– 114 miejsc na wizyty w miesiącach wrzesień   i październik 2018,
 3. rejestracja na wizyty w miesiącach kolejnych zostanie ogłoszona w październiku 2018 u za pomocą mediów i na stronie glogow.pl.

Pierwsze konsultacje specjalistyczne odbędą się w dniu 5 września 2018.

Przy rejestracji do Programu, Pacjent zobowiązany będzie do okazania się dowodem osobistym wydanym przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta Głogowa potwierdzającym zameldowanie na terenie miasta

Przy rejestracji Pacjent otrzyma:

– skierowanie na badanie laboratoryjne

UWAGA: pobranie krwi do badania wykonywane będzie wyłącznie w dniu rejestracji na wizytę

– termin z wyznaczoną datą i godziną wizyty specjalistycznej.

Pobranie krwi na badania laboratoryjne odbywać się będzie w Gabinecie Poradni Endokrynologicznej, przy ul. Kościuszki 15 (parter w budynku szpitala) od godziny 8:00 w dniu rejestracji. Pacjent powinien zgłosić się na badanie na czczo i odstawić suplementy diety i witaminy na co najmniej dwa dni przed terminem pobrania krwi.

Konsultacje specjalistyczne odbywać się będą w Poradni Endokrynologicznej.

Pacjent biorący udział w programie, otrzyma kartę badania z informacją o przebiegu konsultacji.

Program skierowany jest do osób, które nie uczestniczyły w poprzedniej edycji programu w roku 2017, z wyjątkiem osób, u których zostały wykryte zmiany (guzki, torbiele) przy poprzedniej wizycie profilaktycznej.

 

Poradnia pulmonologiczna

Program „Wczesna diagnostyka i profilaktyka chorób płuc na terenie Gminy Miejskiej Głogów “realizowany będzie od sierpnia do grudnia 2018. Jest on finansowany przez Gminę Miejską Głogów.

Świadczenia w ramach programu, realizowane będą w Poradni Pulmonologicznej przez lek. Katarzynę Marek, specjalistę chorób wewnętrznych i specjalistę chorób płuc.

Projekt ma na celu wczesną diagnostykę i profilaktykę chorób płuc dla mieszkańców miasta. Skierowany jest do osób w wieku od 40 do 65, którzy nie leczyli się wcześniej z tego powodu. W ramach projektu pacjent będzie miał wykonane:

 • badanie nisko dawkowe TK klatki piersiowej
 • badanie spirometryczne
 • konsultację u lekarza specjalisty chorób płuc

Rejestracja pacjentów do programu odbywać się będzie osobiście przez Pacjenta w trybie “bez skierowania” w Centralnej Rejestracji – w holu szpitala, w terminach:

 1. a) od 23 sierpnia 2018 roku- 108 miejsc na badania i wizyty w miesiącach sierpień-wrzesień 2018,
 2. b) rejestracja na wizyty w miesiącach kolejnych zostanie ogłoszona w połowie września 2018 r. za pomocą mediów i na stronie www.szpital.glogow.pl  Pierwsze konsultacje specjalistyczne odbędą się w dniu 3 września 2018.

Przy rejestracji do Programu, Pacjent zobowiązany będzie do okazania się dowodem osobistym wydanym przez Prezydenta Miasta Głogowa lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta Głogowa potwierdzającym zameldowanie na terenie miasta.

Przy rejestracji Pacjent otrzyma: – skierowanie na TK – skierowanie na spirometrię UWAGA: badania wykonywane będą w jednym terminie ustalonym podczas rejestracji – termin z wyznaczoną datą i godziną wizyty specjalistycznej.

Badanie spirometryczne odbywać się będzie w Poradni Pulmonologicznej, a badanie TK w Pracowni Tomografii Komputerowej, przy ul. Kościuszki 15 (parter w budynku szpitala).

Pacjent powinien zgłosić się na badania zgodnie z wyznaczonym podczas rejestracji harmonogramem. Konsultacje specjalistyczne odbywać się będą w Poradni Pulmonologicznej. Pacjent biorący udział w programie, otrzyma kartę badania z informacją o przebiegu konsultacji.

W programie nie mogą brać udziału kobiety w ciąży ze względu na konieczność wykonania badania obrazowego, które w okresie ciąży jest niewskazane.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…