Polak potrafi- wszystko co ukradł przymocował do roweru.

Chyba nie takiego obrotu sprawy spodziewał się 29-letni rowerzysta, który wracał do domu ze skradzionymi przedmiotami. Jego rower musiał się naprawdę wyróżniać- pomysłowy złodziej przymocował do niego składaną drabinę, pilarkę elektryczną oraz pudło z 28 paczkami chipsów i wiertarką. I mimo, że był środek nocy, na drodze mężczyzny pojawił się niespodziewany i zapewne niechciany patrol policyjny…

—   W nocy 24 sierpnia około godziny 1:00, policyjny patrol prewencji zatrzymał na drodze w Serbach 29 – letniego rowerzystę. Mężczyzna poruszał się rowerem, do którego przymocował drabinę składaną, pudło z zawartością 28 paczek chipsów oraz elektronarzędzia i inne przedmioty. Pomimo późnej pory, nie można było nie zwrócić uwagi na jego pojazd. O podejrzanym rowerzyście poinformowała policjantów anonimowa osoba dzwoniąc na numer alarmowy.
Zatrzymany zachowywał się nerwowo. Nie potrafił wiarygodnie wytłumaczyć pochodzenia przedmiotów. Policjanci ujawnili przy nim również narkotyki. Okazało się, że 29 – latek kilkadziesiąt minut wcześniej dokonał włamania do garażu i to stamtąd pochodzą przedmioty o wartości ponad 1400 złotych, z którymi został zatrzymany — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Zarzuty włamania i posiadania narkotyków, nie były jedynymi jakie usłyszał. Policjanci ustali, że 29-latek jest również sprawcą kradzieży roweru, pieniędzy i dokumentów z firmy na terenie Głogowa oraz kradzieży dokumentów z samochodu i oszustwa.
Wszystkie zdarzenia miały miejsce w sierpniu bieżącego roku.

Ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policja złoży wniosek o objęcie podejrzanego dozorem.

 

 

Zdjęcia:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…