Nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany- pijany uciekł z miejsca kolizji.

Podczas wykonywania manewru mijania jego pojazd otarł się o inny samochód. Sprawca tej kolizji, 56- letni mieszkaniec Głogowa odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany zaledwie kilka minut później przez policjantki ruchu drogowego. Wówczas stało się jasne, dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć spotkania z Policją…

 Do zdarzenia doszło 30 sierpnia około godziny 16:30 na terenie gminy Kotla. Kierujący samochodem renault megane, 56 letni mieszkaniec Głogowa, w trakcie mijania się na łuku drogi z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem, stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w bok toyoty. Uszkodził w ten sposób lusterko i karoserię pojazdu. Szczęśliwie nikt z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń, ale sytuacja była bardzo niebezpieczna. Sprawca zatrzymał się, ale bardzo szybko odjechał, uciekając z miejsca zdarzenia.
Poszkodowani zawiadomili o zdarzeniu policj
ę. Opisali pojazd i osobę nim kierującą. To pozwoliło na szybkie zatrzymanie kierującego renaultem, 56 latka. Był nietrzeźwy a badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu — relacjonuje przebieg wydarzeń Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.