To będzie początek ich szkolnej przygody- pierwszoklasiści w Głogowie
TutajGLOGOW.pl Pasowanie Pierwszoklasisty SP14 Głogów (fot.B.Bugała)

Najbliższy poniedziałek to bardzo ważny dzień dla wszystkich uczniów. Uroczystym apelem młodzi ludzie rozpoczną kolejny rok swojej edukacji. Największe emocje będą zapewne towarzyszyły tym, którzy szkolny dzwonek usłyszą pierwszy raz w życiu. Ilu pierwszoklasistów przywitają głogowskie szkoły? 

Gdy szkolne przybory zostały już zakupione, a w kalendarzu kończą się kartki z napisem “Sierpień” nie pozostało nic innego jak wyczekiwanie tej pierwszej lekcji.Najbardziej podekscytowani są oczywiście pierwszoklasiści i ich rodzice.Rozpoczęcie nauki w szkole to przecież bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka.Pełne zabawek, przytulne wnętrza przedszkola zostaną zastąpione szkolną ławką, tablicą i głośnym dzwonkiem.

W tym roku w Głogowie naukę w szkole rozpocznie 644 pierwszoklasistów, łącznie będą to 34 klasy z pierwszakami. Najwięcej, bo aż 106 przywita Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie utworzono 5 klas. Nieco mniej, bo 96 dzieci rozpocznie swoją naukę w Szkole Podstawowej nr 10 na Koperniku, a 90 pierwszoklasistów dołączy do uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi. Najmniej, bo tylko 11 pierwszoklasistów będzie w Szkole Podstawowej nr 13.

A oto jak będzie wyglądała frekwencja w szkolnych ławkach w pierwszych klasach w Głogowie.W wyniku przeprowadzonej rekrutacji, w roku szkolnym 2018/2019 do klas I, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Głogów, uczęszczać będzie:

Szkoła Podstawowa nr 2- 75 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 3- 106 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 6-29 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 7- 57 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi- 45 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 9- 26 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 10 – 96 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 11- 33 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi- 90 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 13 – 11 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 14- 76 uczniów

 

Zdjęcie:archiwum, SP14

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.