Włamał się do piwnicy i zasnął…Obudziła go Policja

Niemiłą niespodziankę zastała w swojej piwnicy mieszkanka osiedla Kopernik w Głogowie. Ku zdziwieniu kobiety w jej piwnicy spał nieproszony gość- sprawca włamania. Złodziej musiał być bardzo zmęczony bo po dokonaniu kradzieży jak gdyby nigdy nic uciął sobie drzemkę. Pobudka w wykonaniu policjantów nie należała chyba do najprzyjemniejszych…

27 sierpnia policjanci zostali powiadomieni przez właścicieli piwnicy w jednym z bloków mieszkalnych na Osiedlu Kopernika w Głogowie o włamaniu. Kiedy zorientowali się, że amator ich własności po wyłamaniu kłódki i kradzieży telewizora, postanowił uciąć sobie drzemkę, zawiadomili policję i zamknęli piwnicę nową kłódką. Patrol zatrzymał 20 – letniego głogowianina — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna był już poszukiwany za włamanie do innej piwnicy. Zdarzenie miało miejsce kilka dni wcześniej. 20-latek był nietrzeźwy.

Po wytrzeźwieniu głogowianin usłyszał zarzuty włamania do dwóch piwnic, pomieszczenia gospodarczego i altanki ogrodowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Został objęty policyjnym dozorem.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.