Charytatywny festyn zakończony ogromnym sukcesem!

Ponad 17 tysięcy złotych – tyle udało się zebrać kibicom Chrobrego Głogów z osiedla Śródmieście, organizatorom charytatywnego festynu, który wczoraj odbył się na terenie parafii św. Klemensa w Głogowie. Cel był niezwykle szczytny, bo chodziło o pomoc Tomkowi Sękowi oraz Mikołajowi Chruszczowi.

Śmiało można powiedzieć, że było to jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku w naszym mieście. Młodzi kibice Chrobrego Głogów fantastycznie wywiązali się z roli organizatora i dopięli wszystko na ostatni guzik. Niedzielne wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Głogowa i okolic, ale nie tylko. Byli też bowiem tacy, którzy pokonali kilkaset kilometrów, tylko po to, by wziąć udział w festynie!

Na wszystkich zgromadzonych czekało mnóstwo atrakcji. Począwszy od tych przygotowanych dla najmłodszych, poprzez sportowe, a na muzycznych kończąc. Na scenie pojawili się m.in. głogowski raper TMK aka Piekielny, łodzianin Beron czy Tadek znany z krakowskiego składu Firma. Ponadto odbyły się pokazy sprzętu strażackiego OSP Serby oraz OSP Ruszowice, lekcja udzielania pierwszej pomocy, centrum zabaw przygotowane przez Chrobrego Głogów i piłkarzy czy pokazowy trening dziecięcej sekcji judo. A to tylko kilka z listy wszystkich atrakcji, które przygotowano podczas festynu.

Choć organizatorzy jeszcze nie opublikowali pełnego podsumowania, śmiało można napisać, że misja zakończyła się powodzeniem! Kibice Chrobrego Głogów ze Śródmieścia zebrali wczoraj dla Tomka Sęka i Mikołaja Chruszcza 12 737.54 zł! Do tego należy dodać kwotę z licytacji, które prowadzone były za pośrednictwem profilu na Facebooku. Łącznie wszystkie gadżety przekazane na aukcje zostały zlicytowane za 8200 zł (do tej pory na konto organizatorów wpłynęła ponad połowa tej kwoty). Trzeba powiedzieć wprost – zebrana suma robi wrażenie!

„Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz wsparcia naszej akcji. Podczas festynu było mnóstwo atrakcji dla rodziców jak i ich pociech – dmuchańce, Strefa Chrobrego Głogów, Jednostki OSP oraz stoiska naszych lokalnych siłowni. Najważniejsze, że daliśmy z siebie wszystko, by pomóc Tomkowi oraz Mikołajowi” – powiedział specjalnie dla portalu TutajGLOGOW.pl Daniel Łaszkiewicz, jeden z organizatorów Głogowskiego Festynu Charytatywnego.

Niedzielne wydarzenie organizowane przy parafii św. Klemensa w Głogowie pokazało, że mieszkańcy naszego miasta potrafią pomagać. Szczytny cel, jaki towarzyszył całemu wydarzeniu przyciągnął mnóstwo osób, a co najważniejsze pokazały one, że nie pozostają obojętne na potrzeby drugiego człowieka. Na osobne wyróżnienie zasługują organizatorzy, którzy udowodnili, że mimo młodego wieku są w stanie zorganizować coś, o czym będzie się jeszcze wspominało przez dłuższy czas!

Zdjęcie: Chrobry Głogów S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.