Wielkie emocje w Kwidzynie, porażka SPR Chrobrego Głogów

Ogromne emocje zaserwowali kibicom piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn oraz SPR Chrobrego Głogów podczas niedzielnego spotkania PGNiG Superligi Mężczyzn. Oba zespoły do samego końca walczyły o zwycięstwo, ale ostatnie minuty dały więcej radości gospodarzom. Głogowianie, mimo dobrej gry, przegrali na wyjeździe 22:24.

W pierwszej kolejce ligowych rozgrywek, obie drużyny odniosły zwycięstwo. SPR Chrobry Głogów uporał się we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, natomiast MMTS Kwidzyn wygrał po rzutach karnych ze Stalą Mielec. W niedzielnym meczu oba zespoły liczyły więc na zwycięstwo, które dopisałoby do konta kolejne, cenne punkty.

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów w pierwszej połowie popełnili sporo prostych błędów, co znacznie ułatwiało zadanie gospodarzom. Ci dodatkowo mieli po swojej stronie więcej atutów i miało to przełożenie na rezultat. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego mieli dodatkowo spore problemy z pokonaniem bramkarza kwidzynian. Wszystko to sprawiło, że do przerwy gospodarze prowadzili dość pewnie, bo aż 16:10.

Po zmianie stron obraz gry obrócił się o 180 stopni. To szczypiorniści MMTS-u zaczęli popełniać szkolne błędy, natomiast wiatr w żagle złapali głogowianie. Drużyna z Głogowa szybko ruszyła do odrabiania strat i dokonała tego z nawiązką! Jedenaście minut przed końcem SPR prowadził 20:19, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli tylko przecierać oczy ze zdumienia!

Końcowy rezultat powinien więc boleć podopiecznych trenera Cieślikowskiego jeszcze bardziej. Gospodarze otrząsnęli się po słabym początku drugiej części i robili wszystko, by opuszczać parkiet w dobrych humorach. Ambitnie walczyli też głogowianie, jednak kluczowy okazał się rzut karny wybroniony przez bramkarza MMTS-u w 58. minucie gry. Niedługo potem miejscowi jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w bramce SPR Chrobrego i ostatecznie zwyciężyli 24:22.

MMTS Kwidzyn – Chrobry Głogów 24:22 (16:10)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Szczecina – Adamski 6, Orzechowski 1, Ossowski, Potoczny 1, Przytuła, Rosiak, Grzenkowicz, Guziewicz, Kryński 7, Szczepański, Janiszewski, Landzwojczak 1, Peret 4, Nogowski 4.