Pijany rowerzysta sprawcą kolizji
Policja Komenda wejście

Skrajna nieodpowiedzialność- tak w dwóch słowach można opisać zachowanie 66-letniego rowerzysty, który jeździł swoim jednośladem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem, a następnie próbował uciec z miejsca kolizji…

— Policjanci Wydziału Drogowego zatrzymali rowerzystę, którzy kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie zważając na zagrożenie jakie ze sobą niesie jazda na podwójnym gazie, podróżował po drodze publicznej stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mając ponad 1,5 promila alkoholu we krwi doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym, po czym próbował uciec z miejsca kolizji. Został zatrzymany przez policjantów i po wykonaniu czynności zwolniony do domu — mówi p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski i przypomina  — Każda osoba siadająca za kierownicą pojazdu czy roweru pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.