Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Głogowie- ponad 50 rodzajów piw z 11 browarów.

Przygotowania do weekendowej zabawy na Marinie w pełni! Największa atrakcja dla najmłodszych głogowian, czyli Wesołe Miasteczko już prawie gotowe! Dla tych, którzy nie przepadają za takimi podniebnymi atrakcjami sprawdzamy ofertę Festiwalu Piwnego, który w zeszłym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na wszystkich smakoszy tego trunku już w ten weekend czeka aż 50 piwnych smaków ważonych przez polskich i czeskich browarników.

Swoje piwa na tegorocznym Festiwalu w Głogowie zaprezentuje 11 browarów. Wśród nich będą nie tylko popularne pilznery, pszeniczne, lager czy portery, ale również cała linia Pale Ale, Stouty i piwa będące owocem kreatywności browarników.

Na stoisku każdego producenta będzie można skosztować najlepszych piw butelkowanych i z „kija” oraz zapoznać się ze specyfiką różnych gatunków. Przez cały weekend w maisteczku festiwalu w Marinie Głogów na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in.: konkursy, strefa foodtruck’ów oraz chill-out’u, kino plenerowe, a o ciekawostkach opowie znawca i miłośnik browarów rzemieślniczych.

Polski rynek piwny przechodzi prawdziwą rewolucję zapoczątkowaną 7 lat temu. Narodził się z inicjatywy piwowarów domowych, ludzi, którzy od kilku czy kilkunastu lat warzyli piwa dla siebie i znajomych. Po siedmiu latam mamy ponad 100 czynnych browarów rzemieślniczych oraz jeszcze więcej browarów kontraktowych, czyli inicjatyw, które nie mają swojego zakładu produkcyjnego i korzystają z innych browarów wynajmując na określony czas linię warzelniczą. Z czasem, jeśli osiągają kunszt i popularność budują swoje zakłady piwowarskie.

Ile mamy do dyspozycji piw rzemieślniczych? Ile smaków?

Wśród piw wyróżnia się od 150 do 250 gatunków. Mamy przy tym nieskończoną ilość smaków, bo warzenie piwa rzemieślniczego to takie samo spotkanie jak z autorskimi przepisami mistrzów kuchni. W jednym roku mamy ponad 1000 premier niepowtarzalnych smaków piwnych” – powiedział Wojciech Jeżewski, członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Miasteczko Festiwalu mieścić się będzie na Marinie Głogów przy ul. Obozowej 2. Otwarte zostanie w piątek 14 września o godzinie 18:00. W sobotę i niedzielę impreza rozpocznie się o godzinie 12:00.

Lista browarów:

RADUGA,

STAROPOLSKIE,

STU MOSTÓW,

TENCZYNEK,

PROFESJA,

JAN OLBRACHT,

PERUN,

KONRAD,

SVIJANY,

CLOCK,

TAMBOR.

 

Źródło:informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.