Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Głogowie- ponad 50 rodzajów piw z 11 browarów.

Przygotowania do weekendowej zabawy na Marinie w pełni! Największa atrakcja dla najmłodszych głogowian, czyli Wesołe Miasteczko już prawie gotowe! Dla tych, którzy nie przepadają za takimi podniebnymi atrakcjami sprawdzamy ofertę Festiwalu Piwnego, który w zeszłym roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Na wszystkich smakoszy tego trunku już w ten weekend czeka aż 50 piwnych smaków ważonych przez polskich i czeskich browarników.

Swoje piwa na tegorocznym Festiwalu w Głogowie zaprezentuje 11 browarów. Wśród nich będą nie tylko popularne pilznery, pszeniczne, lager czy portery, ale również cała linia Pale Ale, Stouty i piwa będące owocem kreatywności browarników.

Na stoisku każdego producenta będzie można skosztować najlepszych piw butelkowanych i z „kija” oraz zapoznać się ze specyfiką różnych gatunków. Przez cały weekend w maisteczku festiwalu w Marinie Głogów na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in.: konkursy, strefa foodtruck’ów oraz chill-out’u, kino plenerowe, a o ciekawostkach opowie znawca i miłośnik browarów rzemieślniczych.

Polski rynek piwny przechodzi prawdziwą rewolucję zapoczątkowaną 7 lat temu. Narodził się z inicjatywy piwowarów domowych, ludzi, którzy od kilku czy kilkunastu lat warzyli piwa dla siebie i znajomych. Po siedmiu latam mamy ponad 100 czynnych browarów rzemieślniczych oraz jeszcze więcej browarów kontraktowych, czyli inicjatyw, które nie mają swojego zakładu produkcyjnego i korzystają z innych browarów wynajmując na określony czas linię warzelniczą. Z czasem, jeśli osiągają kunszt i popularność budują swoje zakłady piwowarskie.

Ile mamy do dyspozycji piw rzemieślniczych? Ile smaków?

Wśród piw wyróżnia się od 150 do 250 gatunków. Mamy przy tym nieskończoną ilość smaków, bo warzenie piwa rzemieślniczego to takie samo spotkanie jak z autorskimi przepisami mistrzów kuchni. W jednym roku mamy ponad 1000 premier niepowtarzalnych smaków piwnych” – powiedział Wojciech Jeżewski, członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Miasteczko Festiwalu mieścić się będzie na Marinie Głogów przy ul. Obozowej 2. Otwarte zostanie w piątek 14 września o godzinie 18:00. W sobotę i niedzielę impreza rozpocznie się o godzinie 12:00.

Lista browarów:

RADUGA,

STAROPOLSKIE,

STU MOSTÓW,

TENCZYNEK,

PROFESJA,

JAN OLBRACHT,

PERUN,

KONRAD,

SVIJANY,

CLOCK,

TAMBOR.

 

Źródło:informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…