Idzie nowa pora roku, a wraz z nią nowa oferta PUP w Głogowie. Aktywizują i pomagają zawodowo- sprawdź i przekonaj się sam!

Na zmianę swojej ścieżki zawodowej nigdy nie jest za późno! Warto inwestować w swoją dalszą edukację i rozwój osobisty, szukać nowych rozwiązań, zdobywać kolejne dyplomy, sięgać coraz wyżej, by finalnie osiągnąć wymarzony sukces. Czasami przeszkodą w drodze do osiągnięcia obranego celu nie jest brak chęci czy zaangażowania, ale brak funduszy. By móc pokonać bariery finansowe warto skorzystać z najnowszej oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

Studia podyplomowe, dotacje, szkolenia, bony na zasiedlenie, refundacje kosztów wyposażenia – jesienna oferta głogowskiego Urzędu Pracy jest naprawdę długa i różnorodna, dzięki czemu każdy może wybrać najbardziej korzystną, optymalną formę wsparcia.

 Zapraszam Głogowskich Pracodawców oraz Osoby Bezrobotne do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Głogowie i skorzystania ze środków Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego zaplanowanych w ramach akcji JESIENNA OFERTA AKTYWIZACYJNA. Dotychczas PUP na aktywizację przeznaczył 7,5 mln zł. Na aktualną akcję zabezpieczyłem środki w wysokości ok 1 milion 254 tys. zł – mówi Starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie chętnie pomoże Ci w dalszym rozwoju zawodowym! Sprawdź, z jakiego wsparcia mógłbyś skorzystać już dziś!

Sfinansowanie studiów podyplomowych

O sfinansowanie studiów podyplomowych w kwocie do 3.300 złotych może wnioskować osoba bezrobotna, która ma ukończone studia wyższe (magisterskie lub licencjackie) i uzasadni potrzebę podniesienia lub uzupełnienia kwalifikacji. Dodatkowo za okres szkolenia zostanie wypłacone stypendium.

Dotacja w wysokości 17 tys. zł na uruchomienie własnej działalności gospodarczej

Środki na podjęcie działalności gospodarczej są bezzwrotne, jeżeli osoba bezrobotna dochowa warunków umowy.

Jeżeli kwota 17 tys. zł jest niewystarczająca istnieje również możliwość skorzystania z niskooprocentowanej pożyczki w ramach programu WSPARCIE W STARCIE

Pokrycie kosztów szkolenia zawodowego

Szkolenia zawodowe finansowane są pod uprawdopodobnienie podjęcia pracy lub uruchomienia działalności gospodarczej po ukończeniu szkolenia. Osoba bezrobotna może mieć opłacone szkolenie za kwotę nawet 2.000 zł, dodatkowo za okres szkolenia osoba otrzyma stypendium wypłacane z urzędu pracy. Jeśli oczekujemy drożeszgo szkolenia, wówczas należy napisać wniosek z z uzasadnieniem.

W ramach szkoleń PUP Głogów prowadzi między innymi akcję pod nazwą ZOSTAŃ ZAWODOWYM KIEROWCĄ.

Bon na zasiedlenie

Jest to oferta skierowana do osób w wieku do 30 lat, które zamierzają podjąć prace poza Głogowem, tj. w miejscowości oddalonej o min. 80 Km lub gdzie czas dojazdu i powrotu przekracza 3 h. Osoba bezrobotna otrzyma 5 tys zł, a następnie zobowiązana będzie udokumentować, że w okresie 8 miesięcy przepracuje co najmniej pół roku.

Pieniądze na utworzenie lub doposażenie stanowiska pracy

  • 1.050 zł miesięcznie przez okres 12 miesięcy, w sumie nawet 12,6 tysięcy złotych, jeżeli jesteś osobą powyżej 50 lat
  • 830 zł + ZUS przez okres 6 miesięcy, w sumie ok. 6 tysięcy na zasadach prac interwencyjnych (nie ma ograniczeń wiekowych)
  • 15.000 zł na utworzenie i wyposażenie stanowiska pracy. Nabór wniosków od 20 do 27 września 2018 r.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: https://pup.glogow.pl/

Dotychczas z pomocy PUP skorzystało 55O osób, w postaci uczestniczenia w różnych formach aktywizacyjnych (poza poradami i szkoleniami miękkimi). PUP zaangażował środki w wysokości ok 7,5 miliona zł.

Ty także możesz skorzystać ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie! Przyjdź, przekonaj się i zrób ten pierwszy krok, który zaprowadzi Cię do sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…