• Start
 • AKTUALNOŚCI
 • To się nazywa mocne wejście- tak Rafael Rokaszewicz rozpoczął swoją kampanię wyborczą!

To się nazywa mocne wejście- tak Rafael Rokaszewicz rozpoczął swoją kampanię wyborczą!

Kilkaset osób w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, przygotowane ulotki, flagi, spot wyborczy i robiący spektakularne wrażenie pokaz laserowy na zakończenie-właśnie tak wyglądał wczorajszy wieczór inaugurujący kampanię wyborczą Rafaela Rokaszewicza. Obecny włodarz Głogowa zaprezentował sukcesy swojej dotychczasowej kadencji i przedstawił program dalszych działań, w którym znalazło się miejsce na: zdrowie, gospodarkę, bezpieczeństwo, edukację, transport, kulturę i zabytki, sport, turystykę i rekreację, działalność pomocową i stowarzyszenia. Jaki ma pomysł na Głogów?  Miasto ma nadal się rozwijać i zmieniać, a te zmiany mają uwzględniać potrzeby wszystkich głogowian, bo jak zapewnia Rafael Rokaszewicz- nadal zamierza słuchać i współpracować z mieszkańcami. Stąd też główne hasło kampanii wyborczej- „Razem zrobimy więcej”. A dokładnie co? Przeczytajcie sami, o jakim Głogowie marzy Rafael Rokaszewicz…

O tym, jakie zmiany zaszły w naszym mieście za kadencji prezydenta Rafaela Rokaszewicza mieszkańcy mogą się dowiedzieć ze spotu wyborczego obecnego włodarza. Krótkie nagranie prezentuje wręcz imponującą ilość mniejszych i większych, cichych i tych bardziej spektakularnych sukcesów:

 • Zmiany w szpitalu, na które w latach 2015- 2018 przeznaczono aż 16 milionów złotych. Dzięki tym środkom powstała nowoczesna intensywna terapia i oddział ginekologiczno-położniczy. Zostało uruchomionych kilkanaście programów zdrowotnych,
 • budowa mieszkań-osiedle TBS w centrum miasta,
 • 400 nowych miejsc pracy i szansa na kolejne,
 • 1000 nowych miejsc parkingowych,
 • około 30 km ścieżek rowerowych,
 • 140 wyremontowanych ulic i chodników,
 • 700 lamp ledowych drogowych,
 • doświetlone 32 przejścia dla pieszych,
 • rozbudowa Mariny,
 • pozyskane 60 milionów z środków zewnętrznych- rekordowa suma w historii Głogowa,
 • budowa bulwaru nadodrzańskiego,
 • odbudowa teatru,
 • remonty placówek oświatowych,
 • zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych do szkół,
 • 16 nowoczesnych autobusów,
 • więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach,
 • wsparcie dla stowarzyszeń i osób potrzebujących.

Te wszystkie rozpoczęte działania wymagają dalszej kontynuacji i ciężkiej pracy przez kolejne lata- bo do zrobienia w naszym mieście jest jeszcze sporo!

A o jakim Głogowie marzy Rafael Rokaszewicz?

Głogów dla wszystkich mieszkańców, by każdy miał tu swoje miejsce. Taki, w którym już nikt nikogo nie będzie oceniał po tym do jakiego stowarzyszenia należy, jakie ma poglądy polityczne i jak je wyraża. Marzy mi się Głogów zjednoczony przyszłością, a nie podzielony przeszłością. Marzę, by nasze miasto kwitło, rozwijało się. By prezydent i radni byli współtwórcami i realizatorami tego rozwoju (…) 

Plany  Rafaela Rokaszewicza na kolejne lata? W obszernym programie wyborczym podzielonym na 8 bloków tematycznych znalazły się między innymi:

 • Rozwój szpitala- nowoczesne oddziały i sprzęty
 • Programy prozdrowotne dla mieszkańców
 • Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży
 • Budowa hospicjum
 • Place zabaw dla niepełnosprawnych dzieci na każdym osiedlu
 • Budowa Miejskiego Centrum Integracji
 • Dofinansowania do szkoleń i nowoczesnych kursów dla nauczycieli
 • Nowe miejsca w przedszkolach i żłobkach
 • Fundusz dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych
 • Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży
 • Budowa Centrum rekreacji i Sportu Górków
 • Wyposażenie sukiennic w multimedia obrazujące historię Głogowa
 • Tereny rekreacyjne nad Odrą
 • Budowa ścieżki rowerowej Głogów- Kulów
 • Teatr dla wszystkich: od dzieci po seniorów
 • Rozbudowa obiektów basenowych Chrobrego o wodny Plac zabaw i wiele więcej…

Przypominamy, że już 21 października mieszkańcy naszego miasta zagłosują i zadecydują, kto będzie zasiadał na fotelu prezydenta Głogowa przez najbliższe lata.

Czy będzie to właśnie dotychczasowy włodarz miasta Rafael Rokaszewicz? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za kilka tygodni…

 

 

Beata Bugała

Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
21
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Paź 21@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Paź
22
pon
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 22@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 22@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 22@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Paź 22@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
Paź
23
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 23@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 23@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!