• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Rokaszewicz: nie trzeba być z PiS-u, by z powodzeniem współpracować z Radą Ministrów czy instytucjami państwowymi!

Rokaszewicz: nie trzeba być z PiS-u, by z powodzeniem współpracować z Radą Ministrów czy instytucjami państwowymi!

Kampania wyborcza w Głogowie rozpoczęła się od sporu wokół darmowej Komunikacji Miejskiej. Teraz wszystko wskazuje na to, że wchodzimy w kolejny etap politycznej dyskusji, a mianowicie kto może zdobyć większe fundusze dla dalszego rozwoju Głogowa? Czy samorządowcy z PiS są w stanie zrobić i mówiąc kolokwialnie „ugrać” dla naszego miasta więcej? Nic bardziej mylnego, zapewnia w liście otwartym obecny włodarz miasta Rafael Rokaszewicz …

W liście otwartym prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza czytamy:

Drodzy Głogowianie,
w mediach politycy z PiS-u dają nam do zrozumienia, że preferencje przy podziale środków będą mieli ci samorządowcy, którzy dobrze żyją z rządem, czyli ci z Prawa i Sprawiedliwości. A ja mówię: nic bardziej mylnego!
Nie trzeba być z PiS-u, by z powodzeniem współpracować z Radą Ministrów czy instytucjami państwowymi, skutecznie przy tym realizując zadania, których beneficjentami są mieszkańcy.

Skuteczność działań nie musi łączyć się z legitymacją partyjną. Dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców skutecznie współpracuję z przedstawicielami rządu. Oto dowody:
– Współpraca z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego: pozyskanie ze środków UE,
w dyspozycji Ministerstwa, ponad 14 mln zł na odbudowę teatru oraz dotacja 70 tys. zł na wyposażenie bloku koszarowego.
– Współpraca z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: wizyty studyjne
i współprowadzenie konferencji o zagospodarowaniu Odry z pełnomocnikiem Ministerstwa ds. Odry. Realizacja planu budowy stopnia wodnego i logistycznego centrum przeładunkowego w Głogowie.
– Współpraca z Ministerstwem Sportu: dotacja w wysokości ok. 900 tys. zł na budowę budynku klubowego i boiska Chrobrego na os. Piastów Śląskich.
– Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: pozyskanie ok. 750 tys. zł na projekt związany z nasadzeniem zieleni wzdłuż ulic: Aleja Wolności, Obrońców Pokoju i Legnicka.
– Bank Gospodarstwa Krajowego: dotacja w wysokości prawie 8 mln zł na budowę budynku komunalnego i dotacja 460 tys. zł na budowę budynku socjalnego.
– Bank Gospodarstwa Krajowego – ok. 5 mln zł dotacji z funduszu mieszkaniowego dla TBS na realizację budynku nr 14 (Piastów Śląskich) i nr 15 (tereny pokoszarowe).
– BGK nieruchomości – współpraca przy realizacji programu „Mieszkanie +”.
– PKP – przywrócenie połączenia kolejowego Głogów – Leszno.
– Wojewoda Dolnośląski: realizacja w ramach programu „Niepodległa” 100-lecia szczypiorniaka
w Polsce oraz dotacja w wysokości ok. 1 mln 600 tys. zł na remont ul. Bolesława Śmiałego w ramach programu Budowy Dróg Gminnych i Powiatowych. Dotacja na program „Maluch +’ i „Senior +”.

Przytoczone powyżej przykłady współpracy z instytucjami państwowymi dowodzą, że moje działania na rzecz mieszkańców Głogowa stoją ponad partyjną przynależnością, która sama w sobie nic nie gwarantuje.

A tymczasem Przemysław Bożek (PiS) tylko w ostatnich dniach zdążył już odbyć ważne spotkania:

  •  z Witoldem Lechem Idczakiem, Prezesem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A – ta rozmowa dotyczyła między innymi rozwoju przedsiębiorczości w Głogowie i możliwości, jakie dają przyjęte przez rząd rozwiązania znane pod nazwą „polska jedną strefą ekonomiczną”,
  •  z Marcinem Chludzińskim, Prezesem KGHM Polska Miedź S.A Przemysław Bożek rozmawiał o potrzebach mieszkańców Głogowa, działalności Huty Miedzi Głogów i działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu KGHM,
  • dzisiejsze rozmowy z Wiceministrem Zdrowia Zbigniewem Królem dotyczyły z kolei przyszłości szpitala w Głogowie, zdrowia mieszkańców naszego miasta, a także Hospicjum.

Na koniec porównajmy profile w mediach społecznościowych obu kandydatów:

Fanpage „Przemek Bożek moim prezydentem” polubiło już 2181 osób natomiast Profil- Komitet Wyborczy Wyborców Rafaela Rokaszewicza do tej pory zdobył 1636 sympatyków.

Kto może więcej? – to już ocenią w październiku mieszkańcy Głogowa, wybierając swojego kandydata na prezydenta miasta…

 

Beata Bugała

Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Paź
21
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Paź 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Paź 21@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Paź
22
pon
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Paź 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Paź 22@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 22@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Paź 22@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Paź 22@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
Paź
23
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Paź 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Paź 23@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Paź 23@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Paź 23@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!