Uczniowie głogowskiej szkoły otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie w edukacji mundurowej

Wczoraj w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie odbyła się uroczysta gala nadania stopni uczniom klas o profilu mundurowym. Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na wyższy stopień w edukacji mundurowej. Uczniowie tych klas oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, rozwijają swoją wiedzę na dodatkowych zajęciach specjalistycznych. W gali uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych oraz Policji, Wojska, Straży Pożarnej i Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na stopnie: mł. kadeta, kadeta, starszego kadeta i nadkadeta. Akty mianowania wręczał Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan, Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk. Grzegorz Wincek, brygadier Paweł Dziadosz. W uroczystości uczestniczył również Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu.

W drugiej części uczniowie oraz goście uczestniczyli w patriotycznej uroczystości poświęconej 100 – leciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Program przygotowali uczniowie szkoły.

Podczas uroczystości, na terenie szkoły, uczniowie mogli zapoznać się z ofertą pracy w policji. Przygotowano dla nich specjalny punkt, gdzie pracownice Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Głogowie, udzielały w tym zakresie informacji zainteresowanym osobom.

Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka, żołnierza zawodowego. Opiekę nad klasami mundurowymi sprawuje z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Głogowie asp. Łukasz Szuwikowski.

Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminu klas mundurowych. Reguluje on między innymi obowiązek noszenia munduru co w specjalny sposób wyróżnia uczniów tych klas. Uczestniczą również w zajęciach terenowych i poligonowych co łączy się z wyjazdami i zajęciami prowadzonymi min. w szkołach policyjnych oraz poligonach wojskowych — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.