Fotostopem przez Świat- spotkanie z Południową Afryką.

Październikowe spotkanie z cyklu „Fotostopem przez świat” wyjątkowo odbędzie się w Zamku Książąt Głogowskich. Tym razem Grażyna i Stefan Sroczyńscy zapraszają na relację głogowskiego podróżnika Sławomira Bieńka, połączoną z pokazem zdjęć z wypraw do trzech krajów Afryki Południowej: Botswany, Zimbabwe i Namibii.

Spotkanie „Ucieka tylko jedzenie” odbędzie się 23-go października w Centrum Konferencyjno- Wystawienniczym Zamku Książąt Głogowskich przy ul. Brama Brzostowska 1. Pan Sławomir przybliży głogowianom największe atrakcje turystyczne Południowej Afryki:

  • W Botswanie: unikalną w skali świata Deltę Okawango, faunę i florę rezerwatów Moremi i Savuti oraz Parku Narodowego Chobe.
  • W Zimbabwe: Wodospady Wiktorii o wysokości prawie 108 metrów i szerokości prawie 2 kilometrów, rafting (spływ pontonem) na rzecze Zambezi, spacer z Iwami i skok na bungee z wysokości 11 m.
  • W Namibii: Pustynie Namib i Kalahari, czerwone wydmy doliny Sossusvlei, Deadvley (Martwą Dolinę), Wybrzeże Szkieletowe, plemiona Herero, Himba i Buszmenów, wodospad Epupa, rezerwat Erindi oraz Park Narodowy Etosha.

Pan Sławek na co dzień pracuje w KGHM. Jego pasje to podróże, fotografia i turystyka wysokogórska. Dorywczo jest pilotem/ przewodnikiem wyprawa organizowanych przez jeden z krakowskich klubów podróżniczych. Prowadził wyprawy do :USA, Tanzanii z Zanzibarem, Wenezueli, na Grenlandię, do Ugandy, Botswany, Zimbabwe i Namibii.

 

Źródło:informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.