Głogów zyskuje nowe połączenia kolejowe!

Już od 9 grudnia z Głogowa będzie można pojechać do europejskich stolic takich jak Wiedeń, Budapeszt, Berlin, ale nie tylko. Nasze miasto zyskuje również nowe połączenia krajowe…

Nowe kierunki- nowy rozkład jazdy.

Pociąg z Wiednia i Budapesztu przyjedzie do Głogowa o godz. 06:22 i odjedzie do Berlina o godz. 06:23, natomiast pociąg z Berlina przyjedzie o godz. 21:31 a do Wiednia i Budapesztu odjedzie o godz. 21:32.

Zyskujemy również nowe połączenie do stolicy. Pociąg do Warszawy i Białegostoku odjedzie o godz. 6:53, a powrót z Warszawy o godz. 21:01.

Przez cały rok pojedziemy do Kołobrzegu (08:47) i do Świnoujścia (15.12). Ponadto z Głogowa będzie można dojechać do Szczecina (12:44, 17:56, 19:17), Krakowa i Przemyśla (9:19, 13:06) i Katowic (15:08, 19:26).

To nie wszystko. Ruch regionalny także się rozwija. Na linii z Legnicy do Lubina i dalej do Rudnej Gwizdanów trwają prace remontowe i w przyszłości można spodziewać się pociągów z Głogowa do Lubina i Legnicy.

Ponadto wspólnym wysiłkiem samorządów miejskich doprowadzamy do reaktywacji ruchu pasażerskiego z Głogowa do Leszna. Obecnie jesteśmy na końcowym etapie podpisania porozumienia z PKP PLK S.A., gdzie kolej zobowiązuje się do przeprowadzenia remontu linii, a samorządy województw do uruchomienia przewozów w 2019 roku. Przypomnę, że Gmina Miejska Głogów przeznaczyła na modernizacje linii 2 500 000 zł – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…