Sprawcy brutalnych pobić w areszcie- to nie był ich pierwszy konflikt z prawem…

13 października działając w bardzo brutalny sposób pobili cztery osoby tylko po to, aby zabrać im telefony komórkowe i pieniądze. Teraz decyzją sądu, podejrzani o rozboje z użyciem noża, dwaj mężczyźni w wieku 35 i 26 lat zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

Podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów krótko po zgłoszeniu. 35 i 26 latek dopuścili się przestępstw wobec znanych sobie osób. W pierwszym przypadku wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Głogowa i chcieli wynieść z niego telewizor. Znali się z mieszkańcami. Wobec zdecydowanej postawy lokatorów, zdołali zabrać telefon komórkowy o wartości 50 zł. Pobili mężczyznę i kobietę przebywających w mieszkaniu.

W drugim przypadku sprawcy pili alkohol z lokatorami mieszkania i zażądali oddania gotówki. Kiedy nie chciano spełnić ich żądania, pobili dwójkę lokatorów, doprowadzając ich do stanu bezbronności. Jeden ze sprawców zgasił na ciele pokrzywdzonej kobiety papierosa. Z mieszkania zabrali 600 złotych, telefon komórkowy i zegarek.

W obydwu przypadkach ich działanie wobec ofiar, było brutalne. Używali do bicia różnych przedmiotów i grozili nożem. Podejrzani to osoby, znane policjantom. Wielokrotnie wchodzili już w konflikt z prawem. 26 latek nie posiada stałego miejsca zamieszkania — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Ponieważ sprawcy działali w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi im kara nawet 18 lat więzienia.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…