Przyjdź i obejrzyj wystawę, którą przygotowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie!

W najbliższy piątek, 19 października o godzinie 10.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie zostanie otwarta wyjątkowa wystawa przygotowana przez głogowskich przedszkolaków. „100 eksponatów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” będzie można oglądać od poniedziałku do soboty, do 10 listopada.

Wystawę „100 eksponatów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” przygotowały wspólnie z paniami wychowawczyniami dzieci z dwóch grup Przedszkola Publicznego nr 3.

Dzięki eksponatom zwiedzający będą mogli odbyć podróż w czasie. Obok współczesnych przedmiotów codziennego użytku, będzie można zobaczyć, ich starsze „odpowiedniki”. Wystawa jest skierowana głównie do młodszych mieszkańców miasta, ale najciekawsze może okazać się zwiedzanie jej całymi rodzinami. Nierzadko o prezentowanych przedmiotach wiedzą pochwalić mogą się tylko babcie i dziadkowie. Część eksponatów udało się zgromadzić dzięki pomocy właścicieli skansenu „Zagroda Chłopska” w Ruszowicach —  mówi Dariusz Czaja, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Współorganizatorami wystawy są: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Gmina Miejska Głogów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.