PitStop Głogów- sprawdzą stan techniczny Twojego auta zupełnie za darmo!

Śliskie drogi i szybko zapadający zmierzch to główne trudności, z którymi muszą zmierzyć się kierowcy podczas jesiennych dni. Odpowiednie przygotowanie samochodu do zmiennych warunków atmosferycznych pozwoli bezpiecznie rozpocząć nowy sezon. 27 października mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję za darmo poznać kondycję swojego pojazdu.

PitStop to bezpłatna akcja dla zmotoryzowanych, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. 27 października ekipa ProfiAuto odwiedzi Głogów, by wraz z lokalną firmą Auto-Centrum Lipiec oraz mechanikami ProfiAuto Serwis udzielić tamtejszym kierowcom specjalistycznych porad oraz sprawdzić funkcjonowanie szeregu elementów samochodu.

Skontrolować swój pojazd będzie można na parkingu przy sklepie Kaufland (ul. Generała Bema 4) w godzinach 10-16.

W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop mechanicy dokonają przeglądu najważniejszych układów i podzespołów. Sprawdzą stan techniczny ogumienia, zawieszenia, akumulatora, oświetlenia oraz wycieraczek. Zwrócą również uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Zbadają temperaturę wrzenia płynu hamulcowego (zbyt niska pogarsza siłę hamowania) oraz zmierzą krzepliwość płynu chłodniczego (niewłaściwa temperatura krzepnięcia może powodować uszkodzenie elementów układu chłodzenia). W trosce o zdrowie kierowców specjaliści przyjrzą się także filtrowi kabinowemu (jego nieregularna wymiana może stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni).

Początek jesieni był dla polskich kierowców bardzo łagodny, jednak im bliżej końca roku, tym warunki na drogach będą ulegać pogorszeniu. Udział w PitStopie ułatwi odpowiednie przygotowanie samochodu do nowego sezonu i dostarczy kierowcom wielu cennych wskazówek motoryzacyjnych. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji, szczególnie, że akcja w Głogowie będzie jedną z ostatnich w tym roku – mówi Krzysztof Krupa z firmy Auto-Centrum Lipiec, należącej do sieci ProfiAuto.

ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM, VARTA i Auto-Centrum Lipiec.

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 220 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad 1500 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w skład sieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo.

 

Źródło:informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.