W terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość

Policjanci głogowskiej drogówki zatrzymali wczoraj dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h obaj mężczyźni mieli na liczniku ponad setkę!

21 października br. policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na ulicy Legnickiej w Głogowie, zatrzymali samochód jadący z prędkością 137 km/h. Kierowca chryslera, 66 – letni mieszkaniec gminy Grębocice, jechał z tą prędkością w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Przekroczył prędkość dozwoloną o 87 km/h.

W drugim przypadku, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali na ulicy Sikorskiego w Głogowie, 24 – letniego głogowianina, który jechał z prędkością 103 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 53 km/h. 

Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych, zatrzymano ich  prawa jazdy — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta 
i przypomina,że — W przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.