Wyciągnął kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Jego uwagę zwrócił samochód, który w trakcie cofania na parkingu uderzył w drugi pojazd. Okazało się, że podejrzenia policjanta po służbie były jak najbardziej uzasadnione- 33-letni mieszkaniec Głogowa wsiadł za kierownicę mając prawie 3 promile alkoholu!

Policjant wracał właśnie po służbie do domu. Wieczorem 19 października około godziny 20:30 zauważył na parkingu, że kierowca mitsubishi, wykonując manewr cofania uderzył w inny pojazd. Postanowił sprawdzić tą sytuację i podjął interwencję. Szybko zorientował się, że kierowca jest nietrzeźwy. Poczuł od niego zapach alkoholu. Policjant uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Wezwał również patrol.

Kiedy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że 33 letni mieszkaniec Głogowa ma 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Stwierdzili również, że samochód, który prowadził nie ma ważnego badania technicznego, a jego termin, został przekroczony o kilka miesięcy mówi oficer prasowy 
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Kierowcy grozi utrata uprawnień do kierowania oraz kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…