Wybił sklepową szybę i uszkodził kasę fiskalną dla 20 złotych!

51-letni mężczyzna, który włamał się do sklepu na terenie targowiska miejskiego w Głogowie został zatrzymany zaledwie kilkadziesiąt minut po dokonaniu kradzieży. W ujęciu sprawcy pomógł policjantom pies tropiący. Łupem złodzieja padło jedynie 20 złotych, ale starty jakie spowodował są już znacznie większe…

Policjanci otrzymali zgłoszenie w godzinach rannych 22 października. Sprawca rozbił szybę  w sklepowej witrynie, uszkodził kasę fiskalną, w której było zaledwie 20 złotych. Musiał się zadowolić tym łupem. Straty jakie spowodował sprawca wynoszą jednak 2820 złotych. Sam koszt kasy fiskalnej to 2000 złotych.

Sprawca nie cieszył się długo zarówno łupem jak i wolnością. Został zatrzymany kilkadziesiąt minut po włamaniu. Doprowadził do niego po śladzie pies tropiący, którego policjanci użyli w trakcie czynności oględzin i zabezpieczenia miejsca zdarzenia. 51 – latek był nietrzeźwy i zupełnie zaskoczony zatrzymaniem. Przyznał się do popełnionego przestępstwa — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta.

Za włamanie grozi kra do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.