Przyjdź i zobacz, jak żyli głogowscy mieszczanie- meble, przedmioty oraz moda, która panowała ponad sto lat temu!

„Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy, którą już od czwartku, 25 października, będzie można zwiedzać w muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Otwarcie wystawy będzie także okazją do promocji najnowszego, dziewiątego już numeru Głogowskich Zeszytów Naukowych.

Na przełomie XIX i XX wieku Głogów był miastem mieszczańskim. Jak żyli miejscowi kupcy, lekarze czy też przemysłowcy? Być może w pewnym stopniu odpowie na to pytanie najnowsza wystawa głogowskiego muzeum.

 — Jednym z elementów ekspozycji jest odtworzony mieszczański salon jako serce domu, w którym toczyło się życie rodzinne oraz towarzyskie. Obejrzeć będzie można więc w nim meble i przedmioty, które mogły znajdować się w podobnych salonach ponad sto lat temu.

Niewątpliwie cennym uzupełnieniem wystawy są stroje ukazujące to, jaka moda panowała w ostatnich latach wieku XIX i pierwszych latach wieku XX. Tu warto podkreślić, że głogowianie nadążali za wówczas panującą modą — mówi Maciej Iżycki, Dział Organizacji Wystaw Wydawnictw i Promocji Pracownica Edukacyjna, Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie.

Na wernisaż wystawy „Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza w czwartek, 25 października o godzinie 17.00. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.