Stwierdził, że podłożył ładunek dla żartu. 29-latek był już wcześniej karany i wielokrotnie zatrzymywany…

W czwartek, tuż po godzinie 8.00, w piwnicy jednego z budynku mieszkalnego w Głogowie doszło do odpalenia ładunku pirotechnicznego. Według wstępnych ustaleń, ładunek został skonstruowany z petard hukowych. W wyniku detonacji nikt nie odniósł obrażeń, nie spowodował on również strat materialnych. W związku ze sprawą głogowska policja zatrzymała 29-letniego mężczyznę, który przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili broń, materiały pirotechniczne, amunicję oraz narkotyki.

 — Kilkadziesiąt minut po detonacji materiałów pirotechnicznych, działania głogowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o ten czyn, 29 letniego głogowianina. W mieszkaniu mężczyzny, policjanci ujawnili cały arsenał: broń, zapalnik oraz materiały pirotechniczne, identyczne z tymi, jakie zostały użyte w odpalonym ładunku. Odnaleziono również nielegalną amunicję oraz narkotyki. 29 latek, był już karany i wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże, włamania, sprawy narkotykowe, uszkodzenie ciała, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym.

Podejrzany usłyszał zarzuty, posiadania, gromadzenia i wytwarzania materiałów wybuchowych oraz amunicji, posiadania narkotyków i narażenia innych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez podłożenie i detonację ładunku — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Stwierdził, że podłożył ładunek dla żartu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. Policja skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.