Okradł, a potem zaatakował swoją ofiarę. Sprawca kradzieży rozbójniczej trafił do aresztu.

Decyzją sądu 32-letni mieszkaniec Głogowa został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za kradzież rozbójniczą, kradzież dokumentów i uszkodzenie ciała mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało, 32-latek już wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem…

Do zdarzenia doszło 27 października. 76 – letnia mieszkanka Głogowa, wyjeżdżała swoim samochodem z garażu. Podczas zamykania bramy zauważyła, że podejrzany mężczyzna podszedł do samochodu, a następnie szybko zaczął się oddalać. Kobieta zorientowała się, że z jej samochodu została skradziona saszetka z zawartością dokumentów. Nie było w niej pieniędzy, ale złodziej o tym nie wiedział.

Pokrzywdzona zażądała zwrotu saszetki i złapała mężczyznę za kurtkę. Jego reakcja była brutalna. Uderzył kobietę, która przewróciła się i uderzyła głową w ziemię. Sprawca zbiegł z saszetką. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów, którzy odzyskali saszetkę z dokumentami — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

32 – latkowi, za kradzież rozbójniczą, kradzież dokumentów i uszkodzenie ciała, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Mężczyzna jest znany policjantom. Wielokrotne wchodził w konflikt z prawem, dopuszczając się min. rozboju i gróźb karalnych, włamań i kradzieży.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Bus roztrzaskał się na drzewie. Ciężkie obrażenia 3 pasażerów!

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na drodze 292, w miejscowości Żukowice miał miejsce poważny wypadek. Kierujący busem marki Renault, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Trzej pasażerowie busa zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Desperat nad Odrą – chciał się zabić bo rzuciła go dziewczyna.

12 listopada w godzinach wieczornych głogowscy policjanci zostali poinformowani o zamiarze próby samobójczej 26-letniego mężczyzny. Akcja jego poszukiwania absorbowała przez dłuższy czas spore siły policyjne. Mężczyzna został odnaleziony w okolicach Odry, biegł w kierunku rzeki wykrzykując, że się zabije…