100 drzew na 100-lecie Odzyskania Niepodległości!

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza mieszkańców do udziału w akcji „100 drzew na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Drzewa będą sadzone w parku przy u. Bolesława Śmiałego, w najbliższą sobotę 10-tego listopada od godziny 12.00. Oczywiście nie jest to jedyne wydarzenie związane z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości…

Głogowskie Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

6 listopada

Godzina 13.00 -Miejska Biblioteka Publiczna (ul. Jedności Robotniczej ) prelekcja „Niepodległość”.

8 listopada

Godzina 16.00- Muzeum Archeologiczno- Historyczne – wernisaż wystawy Wolna i Niepodległa.

Godzina 17.00- Szkoła Muzyczna- Koncert z okazji Odzyskania Niepodległości, organizator MAH i Szkoła Muzyczna.

9 listopada

Godzina 17.00- klub Batalionowy – Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „ A nad nami biało- czerwona”.

10 listopada

  • Godzina 16.00- Koncert Patriotyczny „Polonia Resituta” w kościele na osiedlu Kopernika. Organizatorami koncertu są: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Stowarzyszenie Chór „Beati Cantores” oraz Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski,
  • godzina 9.00- 19.00 – MCWR Turniej Flames of War o Puchar Prezydenta Głogowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Organizatorzy: MCWR oraz Stowarzyszenie Bastion Głogów.

11 listopada

  • Godzina 9.30 – Kościół pw. Bożego Ciała Msza za Ojczyznę
  • godzina 11.00- Uroczystości oficjalne pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich- Starostwo Powiatowe
  • godzina 12.00- Marsz Niepodległości (start spod Ratusza). Organizatorzy Marszu : Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Głogowski Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.
  • godzina 12.30- Uroczysta Sesja Rady Miejskiej i Rady Powiatu Głogowskiego w Sali Rajców. Wręczenie tytułów Honorowy Obywatel Głogowa i Zasłużony dla Miasta Głogowa.
  • godzina 19.00- Miejski ośrodek Kultury, Koncert, program multimedialny „Historia ukryta w piosenkach”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.