„Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”- konkurs dla uczniów szkół podstawowych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie Dział Dziecięco – Młodzieżowy zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w powiatowym konkursie plastyczno-literackim „Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia; pobudzanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie ciekawych materiałów i technik w oparciu o dostępną literaturę, wdrażanie do samodzielnej pracy oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Prace należy złożyć do 23 listopada 2018 r. w Dziele Dziecięco – Młodzieżowym, ul. Jedności Robotniczej 15.

 Pisanie i wysyłanie kartek świątecznych to piękna i warta kontynuacji tradycja. W trosce o zachowanie tej zapominanej już sztuki, zapraszamy do udziału w konkursie, który polega na zaprojektowaniu i wykonaniu oryginalnej kartki świątecznej — zachęcają organizatorzy konkursu na „Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”.

Zasady uczestnictwa

  • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Głogowa i powiatu głogowskiego,
  • zadaniem uczestników jest wykonanie kartki bożonarodzeniowej o wymiarach nie większych niż format A4 (maksymalne wymiary  21cm x 30 cm),
  • praca powinna być wykonana w dowolnej technice i z różnych materiałów (z zastrzeżeniem minimalnego wykorzystania gotowych elementów),
  • uczestnik może zgłosić tylko jedną, wykonaną indywidualnie i własnoręcznie pracę plastyczną,
  • kartki bożonarodzeniowe należy dostarczyć do Działu Dziecięco – Młodzieżowego MBP w Głogowie do 23 listopada 2018 r (piątek),
  • laureaci konkursu zostaną poinformowani o wynikach oraz zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w MBP w Głogowie poprzez swoje szkoły.

Uwaga!Każda praca konkursowa musi posiadać dokładne informacje o autorze oraz zgodę na przetwarzanie danych, należy więc koniecznie dostarczyć kartę zgłoszenia – oświadczenia udziału, link poniżej:

https://www.mbp.glogow.pl/wp-content/uploads/2018/11/Oswiadczenie_uczestnika_konkursu-kartka-bo%C5%BConarodzeniowa.pdf

Terminy:

23.11.2018 – termin dostarczenia prac,

28.11.2018 – ogłoszenie wyników,

4.12.2018 – uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I – klasy I-III kategoria II – klasy IV – VIII Prace nie spełniające wytycznych konkursu, nie będą brane pod uwagę podczas obrad jury. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.

Organizatorem konkursu jest Dział Dziecięco- Młodzieżowy MBP w Głogowie ul. Jedności Robotniczej 15, 67-200 Głogów.

 

Źródło:MBP Głogów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.