To już kolejne dofinansowanie tej inwestycji! 3 miliony złotych na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego.
prace na bulwarze nadodrzańskim

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz poinformował o pozyskaniu kolejnych środków zewnętrznych na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego. Dodatkowe 3 miliony złotych z Urzędu Marszałkowskiego to już trzecie z kolei dofinansowanie tej inwestycji.Całość pozyskanych funduszy na rewitalizację bulwaru to aż 15 milionów złotych.Tym samym ogólna kwota dotacji z Unii Europejskiej w latach 2014-2018 zwiększyła się do prawie 70 milionów złotych!

Prace na bulwarze trwają już kilka miesięcy i zostaną zakończone jesienią przyszłego roku.

To ogromny obszar, ogromna przestrzeń na terenie Starego Miasta, którą rewitalizujemy. I właśnie na tę rewitalizację otrzymaliśmy środki finansowe, o których wcześniej informowaliśmy. W pierwszej fazie było to 10 milinów złotych, po kilku miesiącach informowałem państwa, że Urząd Marszałkowski zwiększył nam tę pulę dofinansowania o kolejne 2 miliony, czyli do 12 milionów złotych. W piątek otrzymaliśmy informację od marszałka, że nasze starania o kolejną pulę otrzymały rekomendację i Urząd Marszałkowski dofinansuje rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego o kolejne 3 miliony— wylicza prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Całkowity koszt tego zadania to około 20 milionów złotych, z czego większość, bo aż 15 milionów złotych będzie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Już za rok, te zaniedbane i zapomniane tereny będą gotowe do użytku głogowian. Bulwar nadodrzański będzie atrakcyjnym miejscem do wypoczynku i spacerów. Na bulwarze znajdą się między innymi: fontanny posadzkowe, hamaki, elementy ozdobne oraz zabawowe, stoliki, ławki.

Projekt zakłada przebudowę ulicy Nadodrzańskiej, budowę miejsc postojowych, ścieżek rowerowych i chodników. Nie zapomniano o sąsiadujących bezpośrednio z bulwarem ulicach, w planach budowa ulic: Garncarskiej, Młyńskiej i Kołłątaja (na szerokości bulwaru) wraz z budową chodników.

W zakresie prac jest także budowa parkingu z dwoma dojazdami publicznymi, budowa sieci monitoringu, oświetlenia, montaż punktów Wi-fi.

Warto również wspomnieć o zieleni, na bulwarze zostanie zasadzonych prawie 150 drzew i ponad 1000 krzewów. Zamontowane zostaną także budki lęgowe dla ptaków.

Prezydent miasta Rafael Rokaszewicz zapewnił mieszkańców, że na bulwarze będzie również miejsce na festyny, w tym Dni Głogowa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.