Ekonomik w Hołdzie Niepodległej

Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie organizuje uroczysty koncert muzyczno- poetycki pod hasłem „W hołdzie Niepodległej”. Koncert odbędzie się w czwartek, 8-go listopada o godzinie 10.30.

Wykonawcami piosenek o treściach patriotycznych będą laureaci minionych konkursów „Vivat Polonia”, natomiast utwory poetyckie zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II.

Koncert adresowany jest przede wszystkim do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i najstarszych klas szkół podstawowych naszego miasta.

Przypadającą w tym roku XI edycję Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia” postanowiliśmy przeprowadzić świątecznie i bez rywalizacji- na 11.11- 11 edycja. Wierzymy, że tegoroczna formuła będzie inspiracją do udziału w kolejnych edycjach i zmaganiach konkursowych w przyszłych edycjach festiwalu —mówi Wojciech Janisio, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie.

Zwieńczeniem koncertu będzie okolicznościowy tort wykonany przez warsztaty szkolne przy ZSE.

Wszystkie edycje festiwalu były rozgrywane rokrocznie pod patronatem Posłów na Sejm RP Ziemi Głogowskiej, Starosty Głogowskiego i Prezydenta Miasta Głogowa, przy współpracy z MOK i głogowskim WKU.
Tegoroczne obchody są sponsorowane przez fundację Santander Bank Polska.

Koncert „W hołdzie Niepodległej” 8 listopada o godzinie 10.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.