Głogowska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Winnicką

Już w najbliższy czwartek, 8-go listopada gościem głogowskiej biblioteki będzie dziennikarka, publicystka i reporterka Ewa Winnicka. Spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Wydarzenie organizowane jest w ramach zadania pn.” Wybieram książkę na 50 różnych sposobów” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ewa Winnicka jest autorką  między innymi: „Angoli”, „Londyńczyków”, „Milionerki” oraz wstrząsającego reportażu „Był sobie chłopczyk”.

Winnicka studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, publikowała w „Gazecie Wyborczej”, a od 1999 pracuje w „Polityce”. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci. Pisze także reportaże zagraniczne.

Jest dwukrotną laureatka nagrody Grand Press: w 2005 i 2008. Jej wydana w 2011 roku reporterska książka pt. Londyńczycy została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Natomiast za reportaż Angole została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” 2015 oraz otrzymała Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia 2015. Wspólnie z Cezarym Łazarewiczem wydała książkę 1968. Czasy nadchodzą nowe.

Za książkę Był sobie chłopczyk nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” 2018 (cyt. za: https://pl.wikipedia.org)

 

Spotkanie autorskie z Ewą Winnicką 8-go listopada o godzinie 18.00 – biblioteka przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.