W Głogowie przybywa zieleni- tej jesieni posadzono już kilkaset nowych drzew!

Kilkaset nowych drzew zostało posadzonych tej jesieni w Głogowie, a na tym nie koniec- zieleni w naszym mieście będzie jeszcze więcej! Każdy, kto chciałby osobiście przyczynić się do zmiany głogowskiego krajobrazu i osobiście zasadzić drzewo, będzie miał ku temu doskonałą okazję już w najbliższą sobotę! Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza mieszkańców w samo południe – na godzinę 12.00.

W październiku, na wniosek mieszkańców i złożonych przez nich trzech inicjatyw obywatelskich (dwie na osiedlu Piastów Śląskich, jedna przy ul. Wojska Polskiego) posadzono aż 150 drzew! W tym tygodniu przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Dzieci Głogowskich” posadzono 120 jarzębin.

Na sobotę, 10 listopada, zaplanowano akcję „100 drzew na 100-lecie niepodległości”. Początek- godzina 12.00.

W parku przy ul. Bolesława Śmiałego, a docelowo, jeszcze w tym roku zostanie posadzonych 70 żywotników mających pełnić formę żywopłotu za ogrodzeniem cmentarza przy ul. Legnickiej — mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.