Uroczyście i patriotycznie- tak było dziś w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie.

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 11.11 we wszystkich placówkach oświatowych 
podległych Gminie Miejskiej Głogów został odśpiewany hymn państwowy. Po Mazurku Dąbrowskiego dzieci oraz młodzież z głogowskich szkół zatańczyły tradycyjny taniec narodowy czyli poloneza. Podniosła atmosfera i uroczyste apele odbyły się zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach. Ubrani w odświętne stroje najmłodsi głogowianie godnie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. My postanowiliśmy sprawdzić, jak obchody 100-lecia odzyskania niepodległości świętowali uczniowie z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie.

Tutaj uroczysty był nie tylko jeden dzień, ale cały tydzień!

Już od poniedziałku dzieci przychodziły do szkoły ubrane odświętnie, a każdy uczeń Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie z dumą nosił biało-czerwony kotylion.

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już wiele tygodni temu. Ustalenia dotyczące formy i przebiegu obchodów zostały przedyskutowane i uzgodnione podczas sierpniowej rady pedagogicznej. Wówczas też zostały rozdzielone zadania, które były realizowane przez nauczycieli tak, żeby dzisiaj ukoronować to wszystko i móc wspólnie świętować to jakże ważne Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości — mówi Marek Cymbaluk, dyrektor Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie i dodaje — Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole uroczystości, spotkania, imprezy odbywały się już od poniedziałku. Dzisiejsze uroczystości były punktem kulminacyjnym obchodów.

W czwartek 100 uczniów wzięło udział w wyjątkowym biegu- dzieci z dużym zapałem, chętnie i bez najmniejszych problemów pokonały dystans 1918 metrów. Na czele biegł dyrektor Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7- pan Marek Cymbaluk. Pogoda dopisała, uczniowie byli bardzo zmotywowani i zadowoleni. Bieg odbył się w pozytywnej i radosnej atmosferze. Nie brakowało również entuzjastycznych kibiców- dopingowali nie tylko rodzice, ale również zupełnie przypadkowi przechodnie.

Oklaski, uśmiechy, zadowolenie, zmęczenie i pot- wszystko w jednym celu, by godnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Zmęczenia po wczorajszym biegu na próżno było dziś szukać wśród uczniów siódemki! Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy głośno, donośnie i z należytą powagą odśpiewali hymn państwowy.Poloneza zatańczyli uczniowie z najmłodszych klas, ci starsi oraz przedstawiciele grona pedagogicznego.

Tego dnia królowały oczywiście biało-czerwone barwy i hymn państwowy. Dziś ważniejsza od matematyki czy chemii była lekcja patriotyzmu, nauka miłości do kraju, poszanowania symboli polskości oraz godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W końcu znajomość hymnu państwowego jest równie ważna jak czytanie i dodawanie…

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.