Wyświetl artykuł

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, uszkodził inny pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci Wydziału Prewencji po krótkich poszukiwaniach, ustalili miejsce postoju pojazdu sprawcy kolizji i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który odjechał z miejsca zdarzenia. 73 – letni głogowianin był nietrzeźwy i miał 2, 32 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Usłyszeli zarzuty za pobicie o charakterze chuligańskim

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwoje mieszkańców gminy Pęcław. Kobieta i mężczyzna, obydwoje w wieku 44 lat, usłyszeli zarzuty pobicia bez wyraźnego powodu 40 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Do przestępstwa doszło na tle nieporozumień pomiędzy pokrzywdzonym a agresorami. Zatrzymanymi usłyszeli zarzuty. Ich czyn ma charakter chuligański. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Sprzedawała przez internet podrobione towary

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 31 – letnią mieszkankę Głogowa, która w internecie oferowała do sprzedaży odzież, czapki, obuwie oraz torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Za wprowadzanie do obrotu podrobionego towaru, grozi kara grzywny, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymana przez policjantów 31 – letnia głogowianka oferowała do sprzedaży za pośrednictwem portali internetowych, odzież i obuwie oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zostały one zabezpieczone przez policjantów.

Proceder prowadzony był za pośrednictwem popularnych portali sprzedaży. Niska cena oraz jakość wskazywała na to , że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów. Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów.
Podejrzana usłyszała zarzuty. Jest zagrożona karą grzywny. W przypadku znacznych ilości wprowadzanego do obrotu podrabianego towaru kara wzrasta znacznie, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij