MalaAkademia.glogow.pl - Najlepsze kursy w Głogowie! Nauczymy Cię! Skutecznie.
Baner Konferencja i warsztaty „Twój pomysł, nasze pieniądze – ZAŁÓŻ WŁASNĄ FIRMĘ” 22.03.2017 g.10.00 Zamek w Głogowie

Koło fosy odkopano nieznaną do tej pory kazamatę

Obszar między ulicami Rzeźniczą, Staromiejską i Świętojańską stanowi obecnie teren intensywnych prac archeologicznych. Powody są dwa: budowa parkingu oraz odkrycie dawnego przejścia do fosy. Znalezisko badają archeolodzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Nieopodal dawnego Kościoła Świętego Mikołaja, bliżej jednak fosy miejskiej trwają prace wykopaliskowe. Pierwotnie projekt zakładał przygotowanie gruntu pod budowę parkingu, który ma tam powstać. Natrafiono jednak na prawdziwą niespodziankę – kazamatę pamiętającą czasy, kiedy na głogowskiej ziemi stacjonował sam Napoleon Bonaparte.

Tego rodzaju umocnienia często stanowiły przejście dla wojsk broniących miasta. Podobnie jest w tym przypadku. Kiedy oddziały nieprzyjaciela chciały dostać się do za mury miejskie przejściem od strony fosy, musiały najpierw przebić się przez ścianę ognia. Tunel został bowiem wyposażony w pomieszczenie z otworami strzelniczymi. Służyło ono żołnierzom jako pewnego rodzaju zapora ogniowa. Dopóki istniała zapora, a otwory strzelnicze ziały ogniem miasto było zabezpieczone przed wrogiem.

Przejście, nazywane obecnie też kazamatą, zachowało się w bardzo dobrym stanie — informuje Zenon Hendel, archeolog koordynujący prace — Wykonane zostało w formie podziemnego przestronnego korytarza, wykonanego z grubych ceglanych murów przykrytych kolebkowym i krzyżowym sklepieniem.

Dzięki przejściu wojsko mogło dostać się ze Starego Miasta do fosy, aby prowadzić tam działania militarne.

Kazamatę wybudowano na przełomie XVIII/XIX w. — kontynuuje archeolog — Przynajmniej na ten okres wskazują zastosowane materiały i jakość spoin między cegłami.

Jest całkiem prawdopodobne, że w czasie budowy lub tuż po niej te same mury, które widzą dzisiaj badacze, widział także Napoleon Bonaparte. Trzeba bowiem pamiętać, że w latach 1806–1812 Głogów znajdował się w rękach Francuzów, walczących z Prusakami. W tym okresie (dokładnie w latach 1807–1812) Napoleon odwiedził Głogów aż trzykrotnie. Później miasto ponownie opanowały siły pruskie.

To tyle jeśli chodzi o historię. Teraźniejszość wygląda tak, że z jednej strony trwają prace archeologiczne. Z drugiej prace związane z budową parkingu. Należy też dodać, że wzdłuż dawnego muru obronnego, tuż przy wykopaliskach budowane jest przedłużenie drogi Starowałowej. Tej samej, która ciągnie się aż od dawnego kina Bolko i wzdłuż muru oddzielającego Stare Miasto od budynku Sądu Rejonowego.

Wracając jednak do kazamaty i jej przyszłych losów, wydaje się, że obiekt zostanie zaadaptowany i udostępniony zwiedzającym. Wszystko w ramach tzw. turystyki fortyfikacyjnej, która w Głogowie już zyskała wielu zwolenników.

Ostateczna decyzja odnośnie losów kazamaty należy do władz miasta.

TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Weekendowy rozkład jazdy

Za nami już połowa ferii zimowych. Do niedawna mroźna aura przypominała, że mamy luty, jednak najbliższe dni nie zapowiadają ani śniegu, ani mrozu, więc jeśli nie planuje się wyjazdu w góry, to na uprawianie sportów zimowych nie ma co liczyć. Można jednak skorzystać z weekendowych atrakcji, jakie przygotowano w Głogowie.

Dla dzieci, młodzieży i rodzin

 • Filia nr 3 MBP w Głogowie przy Mieszka I 11 (Osiedle Piastów Śląskich) zaprasza 17 lutego 2017 r. w godzinach 16:00 – 20:00 na PRZYGODOWE POPOŁUDNIE. Szczególnie to zaproszenie kieruje się do miłośników gier z Universum Magic: the Gathering i zaprasza do gry w planszową wersję GRY O SHANDALAR. Jest to gratka dla strategów i militarystów chętnych, by pokonać wszystkich magów w okolicy. Zwycięzca może być tylko jeden. Zapisy do gry pod nr tel.: 666 041 085 lub 76 834 71 29. Dla chętnych udostępnione będą również inne gry planszowe i karciane.

 • Również w piątek 02.2017 r. godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się Powarsztatowy pokaz cyrkowy w wykonaniu Łukasza Witkowskiego (Frik-Art z Wrocławia) Wstęp wolny. Łukasz Witkowski jest żonglerem i animatorem. Ma ponad 13letnie doświadczenie w sztuce teatralnej i cyrkowej, które zdobywał podczas występów na scenach europejskich m.in. w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach i Polsce. Ukończył kurs pantomimy i ekwilibrystyki Szkoły Cyrkowej w Barcelonie. Był wielokrotnym uczestnikiem konwentów i festiwali żonglerskich m.in. w Monachium, Barcelonie, Karlsruhe, Carvin i Pradze. Obecnie sam naucza i chętnie dzieli się wiedzą. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Kejos Theater i współtwórcą pierwszego w Polsce festiwalu teatralno-cyrkowego – Środkowo Europejskie Spotkania Teatralno-Cyrkowe oraz współorganizatorem największego festiwalu cyrkowego w zachodniej części Polski OFCA.
 • Ostatnią atrakcją piątkowego wieczoru 17.02.2017r. o godz. 19.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w Głogowie będzie koncert charytatywny: RATUJMY HARCERSKĄ BAZĘ W STILO. Wystąpią: Grupa MADE, Kuba Wasilewski, Aleksandra Miodoszewska, Martyna Rokaszewicz, Bartek Kieruńczyk. Na koncercie będą zbierane pieniądze na nowe namioty dla hufca.

 

 • Dodatkowo cały czas trwa „Zima w twierdzy Głogów”, dzięki której w sobotę 18 lutego odbędzie akcja pod hasłem „Francuzi w Głogowie” (zwiedzanie Muzeum, prezentacja historyczna i francuski poczęstunek). Zbiórka o godzinie 10.00 przy Pomniku Dzieci Głogowskich

 • W niedzielę 19 lutego będzie można skorzystać z nie lada atrakcji i przejechać się retro parowozem Twierdza (wyjazd z Głogowa o godzinie 12.00 – przyjazd do Nowej Soli 12.45, wyjazd z Nowej soli o godzinie 13.00 – przyjazd do Głogowa 13.45). Organizatorzy (TurKol.pl) przygotowali przejazd pasażerskimi historycznymi wagonami dwuosiowymi ciągniętymi przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg o wdzięcznej nazwie „Twierdza”, nawiązujący do historii Głogowa, będzie atrakcją dla wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz gości i turystów odwiedzających je w czasie zimowych ferii szkolnych.

KINO:

„Ostatni smok świata” – film animowany (Jubilat i Cinema 3D)

Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń

„Sing” – film animowany (Cinema 3D)

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona (Marcin Dorociński) popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: pewna siebie, przemądrzała i diablo utalentowana mysz Mike (Jankes), nieśmiała Słonica Meena (Katarzyna Sawczuk), utalentowana matka 25 świnek – Rosita (Małgorzata Socha), młody gangsta-goryl Johnny (Adam Zdrójkowski) i Ash (Ewa Farna), punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca oraz utalentowany tancerz – świnka Gunter (Jarosław Boberek). W roli czarnej owcy o złotym sercu – panny Nany Noodleman – wystąpi diva opery Małgorzata Walewska. Animowana komedia – musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawia się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków).

„Lego Batman: Film” – film animowany (Cinema 3D)

W duchu zabawy, dzięki której film „Lego Przygoda” stał się fenomenem na skalę światową, samozwańczy przywódca grupy, Batman z LEGO staje się gwiazdą własnej przygody na dużym ekranie. W Gotham szykują się wielkie zmiany. Jeśli Batman chce uratować miasto przed zakusami Jokera, musi porzucić swoją samotnię i podjąć współpracę z innymi, a przy okazji być może przyjąć bardziej pozytywną postawę.

Dla dorosłych

 • 17.02. – 31.03.2017r. w Galerii Edukacji Twórczej MOK będzie można podziwiać wystawę fotografii Barbary Popiel „OKTAWY I TONACJE”. Wernisaż zaplanowano na 10.03.2017r. (godz. 18.00). Barbara Popiel jest głogowską fotografką poruszającą się w kręgu fotografii reportażowej, w tym związanej z muzyką. Jej wcześniejsza pasja przemieniła się w sposób na życie. Ma w swoim dorobku wystawę „Portrety” z roku 2008, „78 Dni od Dnia Kobiet” – 2011r. oraz „ BYĆ KOBIETĄ „ – 2012r. a także udział w wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiała też wspólnie z mężem Jerzym, tj: „MayDay Rock Festiwal” w roku  2004 w Głogowie, „Głogowskie Spotkania Jazzowe” w roku 2008 w Głogowie, „Muzyka”  w Klubie Modraczek , Bydgoszcz w roku 2009 oraz stałej wystawie  „Muzyka na Ścianie” w Klubie „EmPub” Głogów. Jest autorką zdjęć w wielu tomikach poetyckich oraz współautorką w książce „Głogów portret miasta”, wydanej w roku 2010 przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Jej zdjęcia publikowane są w czasopismach ogólnopolskich, np. ”ZNAJ”, TWÓJ BLUES, jak i w lokalnych.

KINO:

Konwój- film akcji/thriller (Jubilat)

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie a z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

PolandJa- komedia/dramat (Jubilat i Cinema 3D)

Błyskotliwa i świetnie zagrana komedia uszyta na miarę naszych czasów.
Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Jerzy Radziwiłowicz, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Ewa Błaszczyk, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, Katarzyna Zawadzka i Jacek Beler pokazują, że najdziksze historie w życiu, przydarzają się nam w najmniej odpowiednich momentach.
„PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie i wzruszająco, a emocje w filmie podbija dodatkowo genialna muzyka Andrzeja Smolika.

Popek za życia- film dokumentalny- pokaz specjalny (Jubilat)

Nie jest to typowy dokument, który ma przedstawić znaną postać. Nie ma w nim długich wywiadów i podążania kamery za bohaterem w oczekiwaniu na moment otwarcia i zdjęcia maski. Popek podaje nam się na tacy jako mistrz autokreacji – albo wchodzi właśnie na nowy poziom projektowania swojego wizerunku, albo po prostu dopuszcza twórców filmu do swojej osobistej przestrzeni. Obraz dokumentuje ostatnie miesiące pobytu muzyka w Anglii i jego powrót do Polski w kwietniu 2016 roku, gdy wycofano europejski nakaz aresztowania rapera. Film daje okazję na „spotkanie człowieka w Popku” – ojca, syna i zarazem bezpruderyjnego mężczyzny, który ma słabość do używek i mówi o sobie: jestem inteligentnym debilem. Przerazi, zgorszy, zirytuje oraz rozczuli i rozbawi. Film częściowo jest zrealizowany w teledyskowym stylu, dostarcza licznych informacji o Popku i szokujących obrazów jego imprezowego życia. Z drugiej strony, spora część materiału to filmowanie bohatera w codziennych sprawach, relacje z występów, pracy w garażowym studio nagraniowym w Anglii, podróży, spotkań z przyjaciółmi i współpracownikami.

Ciemniejsza strona Greya – dramat/romans (Cinema 3D)

Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Ciemniejsza strona Greya” czyli drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Pierwsza część serii, „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 560 milionów dolarów. „Ciemniejsza strona Greya” pokaże nieco ciemniejsze oblicze zarówno Christiana, jak i Anastasii. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle w najmniej spodziewanych okolicznościach, chcąc rozbić to, co budują młodzi.

Jackie – film biograficzny (Cinema 3D)

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest elegancka i stylowa i od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie pierwszej damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas ginie jej mąż John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię Jackie.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej – film biograficzny (Cinema 3D)

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Lekarstwo na życie – thriller (Cinema 3D)

To wizjonerski thriller psychologiczny w reżyserii nagrodzonego Oscarem Gore’a Verbinskiego, twórcy “Piratów z Karaibów” i ”The Ring”. Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa swej firmy z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej położonego w malowniczym zakątku w szwajcarskich Alpach. Ośrodek oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić życie i zdrowie psychiczne. W rolach głównych: Jason Isaacs (seria „Harry Potter”), Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”) i Mia Goth („Everest”).

 

2016-02-21 Targi Ślubne @Hala Głogów (fot.A.Karbowiak)-4

Walentynkowy Głogów

Dzień Świętego Walentego jeszcze do niedawna był po prostu takim samym, jak inne, zimowe dni. Jednak na przełomie XX i XXI wieku coraz popularniejsze w Polsce stało się obchodzenie Walentynek. 14 lutego zakochani obdarowują się więc prezentami, chodzą na długie spacery czy organizują romantyczne kolacje we dwoje. Są jednak alternatywy do takiego spędzania dzisiejszego święta.

Najważniejsze w Walentynkach jest to, aby dać do zrozumienia ukochanej osobie, że jest dla nas ważna. Nie liczy się sam prezent, ale chęć jego ofiarowania, a tym samym wyznania miłości. Nie wszyscy jednak mają swój obiekt westchnień przy sobie i też nie wszyscy chcą spędzać to święto w tradycyjny już sposób. Oto, co w to wyjątkowe, wtorkowe popołudnie można zrobić w Głogowie.

Walentynkowy protest przeciwko przemocy

Organizatorzy akcji One Bilion Rising – Nazywam się Miliard corocznie 14 lutego starają się udowodnić, że problem przemocy i wykorzystywania kobiet i dziewcząt jest niestety aktualny i nie można o tym zapominać. Chcą protestować przeciwko niemu oraz włączyć w to resztę społeczeństwa. Głogowski apel organizowany jest przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego w Głogowie.

Koordynatorem akcji jest pani Martyna Rybka, która tak opowiada o tym przedsięwzięciu: Akcję organizujemy po raz czwarty. W tym roku również stwierdziliśmy, że chcemy poza wspólnym tańcem, dołożyć kilka elementów profilaktycznych, edukacyjnych, uświadamiających tak, by akcja miała większe przełożenie na lokalną sytuację. Czasami przedsięwzięcia międzynarodowe są nam odległe. Uważamy, że nas to nie dotyczy. Zatem przeniesienie tematu na lokalny poziom ułatwi zrozumieć ten problem jeszcze bardziej. Połączyliśmy dwie akcje w jedną „Głogowski apel przeciwko przemocy wobec kobiet”, którego jednym z elementów będzie protest w formie tańca w ramach akcji One Billion Rising. Poza tym zapraszam na: debatę „Wolni od przemocy”, podczas, której wraz ze specjalistami będziemy rozmawiać o problemie przemocy wobec kobiet. Do tego odbędą się: warsztat z samoobrony dla kobiet, warsztat z pomocy przedmedycznej, dyżur specjalistów (prawnik i psycholog) oraz happening „Niemi świadkowie”. Zaczynamy o godzinie 16:00 przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie.

Więcej o tej akcji pisaliśmy na: http://tutajglogow.pl/2017/02/13/walentynkowy-one-bilion-rising-po-raz-czwarty-w-glogowie

Walentynkowa akcja patriotyczna

 „Zakochaj się w Armii Krajowej, Pokochaj Polskę” to wspólna akcja Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów oraz Młodzieży Wszechpolskiej Głogów. Tak organizatorzy zachęcają do swojego przedsięwzięcia: O godzinie 16:00 pojawimy się na Rynku Starego Miasta i poprosimy głogowian, aby w Dniu zakochanych pomyśleli także o ojczyźnie i pokochali Armię Krajową. Będziemy w mundurach jako żołnierze AK oraz sanitariuszki. Rozdawane będą plakaty „Kocham Polskę” oraz książeczki opracowane przez IPN o żołnierzu Armii Krajowej Mjr Hieronimie Dekutowskim ps. „ZAPORA”. Szczególnie zapraszamy najmłodszych głogowian – będzie okazja zrobić sobie wspólne zdjęcie z „żołnierzami AK” oraz sanitariuszkami z oddziału Mjr „Łupaszki”, potrzymać replikę broni z tamtych czasów czy przymierzyć mundur.

Natomiast o godzinie 18:00 pod Pomnikiem Podziemia Niepodległościowego w Głogowie nastąpi wspólne oddanie hołdu Podziemnej Armii. Złożone zostaną kwiaty, zapalone znicze oraz odmówiona modlitwa za wszystkich żołnierzy Armii Krajowej.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż właśnie 14 lutego 1942 rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego utworzono Armię Krajową – największą podziemną armię okupowanej Europy.

Walentynkowe propozycje kinowe

Dla wszystkich tych, którzy jednak wolą w bardziej tradycyjny sposób spędzić to święto, ale nie koniecznie w restauracji czy kawiarni, przedstawiamy ofertę głogowskich kin:

 • „La la land” – musical (Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu dla siebie nawzajem) – Jubilat;
 • „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – film biograficzny (Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL) – Jublilat i Cinema 3D;
 • „Ciemniejsza strona Greya”dramat/romans (Jamie Dornan i Dakota Johnson powracają jako Christian Grey i Anastasia Steele w filmie „Ciemniejsza strona Greya”, drugiej części ekranizacji światowego bestsellera E.L. James. Pierwsza część serii, „Pięćdziesiąt twarzy Greya” stała się międzynarodowym przebojem, zarabiając na całym świecie ponad 560 milionów dolarów. „Ciemniejsza strona Greya” pokazuje nieco ciemniejsze oblicze zarówno Christiana, jak i Anastasii. Kiedy po bolesnym rozstaniu Christian próbuje nakłonić Anę do powrotu, ona stawia nowe warunki. Próby odbudowania związku, zyskania stabilizacji i spokoju torpedują postaci z przeszłości Christiana, które pojawiają się nagle, w najmniej spodziewanych okolicznościach chcąc rozbić to, co budują młodzi) – Cinema 3D.

 

2015–05–10 Postaw na rodzinę @Zamek Książąt Głogowskich (fot.A.Karbowiak)-52

Pięćdziesięciolecie Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie

Sam wyraz muzeum wielu ludziom kojarzy się przede wszystkim z miejscem, gdzie przechowywane są stare i nudne eksponaty. W ostatnich latach jednak muzea w całym kraju dzielnie walczą z tym stereotypem, organizując chociażby majową Noc Muzeów. Wystawy prezentowane w nich przez cały rok skłaniają nie tylko do zadumy, ale i do wysiłku umysłowego, co udowodniła ekspozycja, która ponad rok temu przyjechała do głogowskiego muzeum z Centrum Nauki Kopernik. Takie wydarzenia sprawiają, że właśnie muzea staja się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Jeśli do tego dodamy, że od dziesiątków lat są obecne w edukacji dzieci i młodzieży, to jubileusz pięćdziesięciolecia Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie cieszy jeszcze bardziej.

Na początku stycznia w Zamku Książąt Głogowskich poinformowano o ustaleniach na obecny rok. Podczas spotkania z dziennikarzami dyrekcja Muzeum Archeologiczno – Historycznego przedstawiła plany obchodów 50-lecia placówki. W ich ramach zaplanowano trzy duże wystawy. Pierwsza z nich otwarta zostanie w marcu. Jej bohaterem będzie Telemach Pilitsidis, który w tym roku obchodzi 50-lecie pracy twórczej.

Kolejna duża wystawa będzie miała miejsce we wrześniu. Zaprezentowane na niej będą najważniejsze i najciekawsze odkrycia archeologicznie, jakie miały miejsce w ostatnim półwieczu, a do których przyczynili się archeolodzy związani z MAH.

Trzecim dużym przedsięwzięciem będzie wystawa zatytułowana „Głogów nad Odrą”. Jej otwarcie zaplanowano na koniec 2017 roku. Będzie więc ona swoistym zwieńczeniem jubileuszu.

Nie są to jedyne wystawy zaplanowane na ten rok. Bibliofilom na pewno spodoba się ta poświęcona książkom, często niezwykle ciekawym i wspaniale wydanym, które przez lata składały się na bibliotekę ojców redemptorystów, a które przekazane zostały do muzeum. Wystawa pokazana zostanie w kwietniu. W sierpniu natomiast zaprezentowane zostaną fotografie mieszkańców Głogowa, wykonane w miejscowych zakładach fotograficznych w drugiej połowie XIX i w pierwszych latach XX wieku.

2015–05–10 Postaw na rodzinę @Zamek Książąt Głogowskich (fot.A.Karbowiak)-1

Jubileusz to jednak nie tylko wystawy. Jego obchody będą miały także swój naukowy wymiar. Na przełomie października i listopada odbędzie się w MAH konferencja naukowa poświęcona muzeum i muzealnictwu. Wśród zaproszonych gości i prelegentów są między innymi: profesor Zbigniew Kobyliński, który dziś kieruje katedrą archeologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a przed laty piastował stanowisko zastępcy Generalnego Konserwatora Zabytków, profesor Michał Parczewski, również archeolog, związany z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Rzeszowskim. Zaproszenie przyjął także profesor Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN oraz profesor Piotr Majewski dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

W obchody 50-lecia muzeum wpiszą się również przedsięwzięcia organizowane w placówce od lat. Jubileuszowy charakter będzie więc miała zarówno tegoroczna Noc Muzeów, która tradycyjnie odbędzie się w maju, jak i Głogowski Przegląd Kultury Polskiej „Kresy” oraz Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego. To tylko niektóre przedsięwzięcia związane z obchodami 50 – lecia Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Z okazji jubileuszu w muzeum kupić można również nowe muzealne gadżety. Od pierwszego stycznia Muzeum Archeologiczno – Historyczne ma nowe logo. Jego autorką jest Ewelina Wyrwas z działu organizacji wystaw, wydawnictw i promocji. Przez cały rok będzie ono funkcjonowało w swej jubileuszowej wersji, przypominając o pięćdziesiątych urodzinach placówki. Znalazło się ono między innymi na muzealnych gadżetach. Jest ich całkiem sporo. Odwiedzając muzeum można zaopatrzyć się nie tylko w ciekawe publikacje, ale także nabyć koszulkę, kubek lub torbę na zakupy, na których zamieszczono zdjęcia obiektów znajdujących się w zbiorach MAH. Miłośnikom historii miasta na pewno spodobają się reprinty starych map i planów Głogowa. Uczniom zapewne przypadną do gustu kredki w stylowym, drewnianym piórniku. Nowe gadżety, jak i muzealne wydawnictwa kupić można w portierni Muzeum Archeologiczno – Historycznego.

TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Weekendowy rozkład jazdy

W zimowym czasie ludziom potrzeba ciepła i odrobiny radości. Dni, choć są już coraz dłuższe, nadal nie obfitują w słońce od rana do wieczora. Aby nie wpaść w zimową nostalgię i dodać sobie pozytywnej energii, można, a nawet trzeba, zagłębić się w świecie kultury i sztuki. Najbliższy weekend będzie do tego idealną okazją.

Dla dzieci i rodzin:

 • W sobotę 28 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się Koncert Charytatywny „Kolędy dla Amelki” pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa i Starosty Powiatu Głogowskiego. Wykonawcami w tym koncercie charytatywnym będą głogowscy dziennikarze oraz Studio Talentów MOK. Aby móc go oglądnąć, należy złożyć dowolny datek do puszki na rzecz leczenia i rehabilitacji półtorarocznej Amelki Brzezińskiej, która urodziła się z wadą serca bez możliwości wyleczenia – taką diagnozę usłyszeli jej rodzice. Na świat przyszła we wrześniu 2015 roku. Od tej chwili walczy o życie. Lekarze nie dawali jej żadnych szans. Tymczasem Amelka ma za sobą już dwie operacje. Aby zabezpieczyć serce dziewczynki, potrzeba jeszcze jednej, najważniejszej operacji, która, jak dwie poprzednie, będzie przeprowadzona w Niemczech pod okiem Profesora Malca. III etap korekcji serca może ostatecznie zamknąć w życiu Amelki rozdział walki o życie, co jest największym marzeniem i zarazem jedynym wyjściem dla walczących każdego dnia rodziców. Potrzebnych jest ok 130 tys. złotych. Dziewczynką opiekuje się fundacja SERCE DZIECKA (nr zbiórki publicznej ZC6894).

 • Do tego w niedzielę 29 stycznia 2017 roku godz. 12.00 w sali widowiskowej MOK zaprasza na Teatr Młodego Widza pt. „Łódeczka”. Spektakl skierowany jest do małych dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Wystąpią w nim aktorzy z Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze: Marta Kędziora i Małgorzata Osiej-Gadzina lub Robert Dudzik i Robert Mania. Reżyserem jest Alicja Morawska-Rubczak. „Łódeczka” skierowana jest do dzieci w wieku od 1 do 6 lat i ich rodziców- tak mówi definicja, ale Najnajem poczuć się może każdy! NAJ-NAJE jest spektaklem pełnym sensorycznych doznań, pobudzającym zmysły poprzez smak, zapach, kolor, kształt i dźwięk. Na NAJ-NAJE trzeba się wybrać ze swoim najnajmłodszym, bo tylko w ten sposób, obserwując niesamowite reakcje dzieci. Przekonamy się, że widzem teatralnym można zostać w każdym wieku (czy miesiącu).

 • Kino Jubilat zaprasza za to najmłodszych kinomanów ze swoimi rodzicami na film animowany pt. „Sing”. Zobaczymy ta, jak w świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony jest przez koalę Bustera Moona (Marcin Dorociński), który popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr. Do konkursu staną: pewna siebie, przemądrzała i bardzo utalentowana mysz Mike (Jankes), nieśmiała Słonica Meena (Katarzyna Sawczuk), utalentowana matka 25 świnek – Rosita (Małgorzata Socha), młody gangsta – goryl Johnny (Adam Zdrójkowski) i Ash (Ewa Farna), punkowa rebeliantka – jeżozwierzyca oraz utalentowany tancerz – świnka Gunter (Jarosław Boberek). W roli czarnej owcy o złotym sercu – panny Nany Noodleman wystąpi diva opery Małgorzata Walewska. Animowana komedia – musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

Dla dorosłych:

 • Od 05.01.17 do 12.02.17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie a dokładniej w Galerii Edukacji Twórczej można oglądać wystawę malarstwa: Tomasz Bzdęga „Hyperborea”. Wernisaż odbył się 13.01.2017 (w piątek) o godzinie 18.00 jednak wystawa jest cały czas do oglądania. Sam artysta urodził się w 1972 roku w Rawiczu. Jest absolwentem Królewskiej Szkoły Sztuk Pięknych w Nowej Rudzie oraz Instytutu Sztuki Kultury Plastycznej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Swoje prace wystawiał m.in. w: Zielonej Górze, Wrocławiu, Głogowie, Jeleniej Górze, Rawiczu czy Legnicy. Nazwa wystawy wzięła się od legendarnej krainy w mitologii greckiej, która miała znajdować się daleko na nieokreślonej północy za siedzibą wiatr północnego – Boreasza. Była to w wierzeniach Greków kraina wiecznej szczęśliwości (coś w rodzaju krainy wiecznej szczęśliwości). Ci, którzy wybiorą się na tą wystawę, oglądając obrazy zapewne domyślą się, dlaczego akurat takie odniesienie.
 • Miłośnicy sztuki będą zadowoleni, bo oto druga propozycja dla nich. Od 17.01.2017 roku można oglądać wystawę prac podopiecznych Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie pod nazwą „Twórcze pokolenie”. Uczestnicy kursów i warsztatów, które odbywały się do niedawna w Stowarzyszeniu prezentują na niej swoje dzieła. Są to głównie seniorzy, którzy na wystawie pokazują prace m.in. z florystyki, fotografii, rękodzieła czy biżuterii. Aby to zobaczyć, wystarczy wybrać się do Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ulicy Perseusza 13. Więcej o tej wystawie można przeczytać tutaj:http://tutajglogow.pl/2017/01/15/szansa-promuje-tworczosc-swoich-podopiecznych oraz http://tutajglogow.pl/2017/01/19/2017-01-17-tworcze-pokolenie-wystawa-prac-seniorow-z-szansy-w-blogu
 • W dniu 27 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 w Bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 odbędzie się spotkanie z cyklu: „Fotostopem przez świat” Grażyny i Stefana Sroczyńskich, które początkuj w nowym roku cykl spotkań podróżniczych po całym świecie. Pierwsze z nich dotyczyć będzie Ugandy w relacji z podróży Sławomira Bieńka. Wstęp jest wolny.

 • W sobotę 28 stycznia 2017 roku o godzinie 11.00 w Klubie Batalionowym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Głogów, jakiego nie znamy”. Tym razem Ireneusz Dominiak, autor cyklu, przedstawi prezentację pod tytułem „Historia Twierdzy”. Będzie to pierwsze z trzech spotkań poświęconych temu tematowi, kiedy opowie o samych początkach głogowskiego grodu, przedstawi jego rozbudowę w tzw. wiekach średnich i w tej historii dojdzie do połowy XVIII wieku. Wstęp jest wolny.

 • Również w sobotę 28 stycznia ale tym razem Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP oraz Cisi Pracownicy Krzyża zapraszają na spotkanie z Sandrą Błażejewską, autorką książki: „Wołyń 1943. Antypolska akcja OUN-UPA w województwie wołyńskim”. Spotkanie odbędzie się w o godzinie 15.00 w Sali Konferencyjnej Cichych Pracowników Krzyża przy ul. Bł. Luigi Novarese 2 w Głogowie. Książka napisana przez głogowiankę, to pierwsze po filmie „Wołyń” spojrzenie na zbrodnie OUN-UPA oczami młodego pokolenia historyków, urodzonych w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Przybliża ona w przekrojowy nie tylko sposób przebieg zbrodni wołyńskiej, ale również wydarzenia, które do niej doprowadziły. Przedmowę do książki napisał Tadeusz Isakowicz-Zaleski – prezes Fundacji im. Brata Alberta, który od lat dba o pamięć ofiar i dąży, aby stosunki między Polską a Ukrainą opierały się na prawdzie. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki. Wstęp wolny!
 • A w niedzielę 29 stycznia 2017 r. godz. 12.00 w MCK MAYDAY Głogów przy ulicy ul. Perseusza 11 odbędzie się kolejna Giełda Kultury – Giełda płyt, filmów, książek oraz gier. Jeśli mają państwo stare płyty winylowe i CD, obejrzane filmy, do których już się w nie wraca, przeczytane książki czy gry, które znudziły, to można przynieś je, wymienić, podyskutować o nich oraz poznać ludzi, których kręci kultura i sztuka. Organizatorzy zapewniają stoliki do prezentacji swoich zbiorów. Wstęp jest wolny.

 • Również 29 stycznia br. czyli w niedzielę o godz. 17:00 w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie Stowarzyszenie Chór Beati Cantores oraz Gmina Miejska Głogów zapraszają na wyjątkowy Koncert Noworoczny HEJ KOLĘDA! Podczas koncertu usłyszymy kolędy z całego świata w wykonaniu głogowskich chórów – Szkoły Muzycznej I st. im. F. Liszta w Głogowie, GAUDIUM, MAGNIFICAT, LAUDATE DOMINUM, ZA TOBĄ oraz BEATI CANTORES. Koncert został dofinansowany przez Gminę Miejską Głogów. Wstęp jest wolny.
 • Niedziela będzie bardzo ciekawym dniem dla głogowian, ponieważ także przez cały dzień będzie można odwiedzać IX Głogowskie Targi ślubne, które odbędą się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Głogowie w godzinach od 11.00 do 18.00.

 • Dal tych, którzy czekają na rozrywkę filmową Kino Jubilat zaprasza na film pt. „Aplikacja”. Jest to horror o morderczej aplikacji, która zamienia w piekło życie amerykańskich nastolatków. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera licealistka Nikki. Po pogrzebie dziewczyny piątka jej przyjaciół otrzymuje zaproszenie do pobrania tajemniczej aplikacji. Problem w tym, że komunikat o programie pochodzi z telefonu zmarłej. Chcąc rozwiązać zagadkę, nastolatki instalują aplikację na swoich komórkach. Wkrótce potem wszyscy zaczynają być terroryzowani przez złowrogą istotę. Nadprzyrodzony byt, nazywający siebie Mr. Bedevil, wydaje się znać ich najmocniej skrywane lęki.

A teraz ważna informacją odnośnie rozrywki filmowej – Kino Cinema 3D mieszczące się w budynku Galerii Glogovia nadal jest nieczynne do odwołania. Na oficjalnej stronie internetowej czytamy: Drodzy widzowie! Ze względu na awarię oraz prowadzone obecnie prace techniczne, kino CINEMA 3D w Głogowie jest nieczynne do odwołania. O terminie uruchomienia kina poinformujemy w osobnym komunikacie. Funkcja rezerwacji oraz możliwość zakupu biletów w systemie online zostały czasowo zablokowane. […] Za utrudnienia przepraszamy.

GŁOGÓW. Miasto z historią

Mieszkając w danym mieście dobrze jest znać jego historię – wiedzieć, czy zawsze było w granicach Polski, czy odbywały się tu ważne starcia militarne czy chociażby, kto znany i ceniony dla kultury, sztuki, nauki czy polityki w nim mieszkał. Nieocenioną pomocą w tej kwestii może stać się film o Głogowie, który został stworzony dla Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych.

Dzisiejszy Głogów w niczym nie przypomina tego z początków swojego istnienia. Wtedy było to dużo mniejsze miasto, które i tak wielkością wyróżniało się na zachodnich ziemiach Polski. W swej świetności przechodziło we władanie i Czech i Prus, aby w końcu znów stać się polskie. Toczyły się tu ważne bitwy jak chociażby ta o obronę Głogowa oraz ta bardziej współczesna prowadząca do jego wyzwolenia. Mieszkali tu za równo artyści, naukowcy, jak i politycy. Z filmu zrealizowanego dla Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych oraz dofinansowanego przez Gminę Miejską Głogów można dowiedzieć się znacznie więcej ciekawych informacji dotyczących historii Głogowa.

Efekt tych działań można zobaczyć pod adresem:

W filmie wykorzystano materiały ze zbiorów:

 • Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie;
 • Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze,
 • Towarzystwa Ziemi Głogowskiej,
 • Dariusza Andrzeja Czai (który wniósł duży wkład w realizację filmu),
 • Sławomira Krawczyka.

Jednak historia powinna być rozpatrywana w kontekście dzisiejszych czasów i tego, do czego doprowadziły minione wydarzenia. W powyższym filmie przytaczane są informacje o liczbie ludności Głogowa w latach ubiegłych. Warto wiec wspomnieć, że na dzień 31.12.2016 roku w naszym mieście na pobyt stały zameldowanych było 65524 osoby, w tym 34350 kobiet i 31174 mężczyzn. W ubiegłym roku zameldowano tu 599 nowo narodzonych dzieci a w tym 296 chłopców i 303 dziewczynki. W mieście zmarło 591 osób tu zameldowanych. W porównaniu z rokiem 2015  liczba mieszkańców (zameldowanych na pobyt stały) zmalała o 695 osób.

Najwięcej mieszkańców zameldowanych na pobyt stały urodziło się na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia oraz na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych – w czasie wyżów demograficznych. We wszystkich tych rocznikach, poza rokiem 1977, liczba kobiet przeważa nad liczbą mężczyzn. Ponowny wzrost urodzeń nastąpił w latach 2006 – 2010, jednak nie był on już tak duży, jak pokolenie wcześniej. Ciekawą informacją może być ta, iż w Głogowie dwoma najstarszymi mieszkańcami są panie urodzone w 1916 roku a w roku 2017 swoje setne urodziny będą obchodzić kolejne trzy mieszkanki Głogowa.

Jeżeli zaś chodzi o zamieszkiwanie konkretnych rejonów miasta, to również sprawa wygląda zupełnie inaczej, niż kiedyś. Przez ostatnie dziesięciolecia Głogów rozrósł się w znaczącym stopniu. Wcześniej istniejące centrum miasta znajdowało się na Starym Mieście i tam mieszkało najwięcej osób. W XX wieku, kiedy miasto zaczęło się rozrastać, powstawały kolejne dzielnice, jednak dopiero po II wojnie światowej można było zaobserwować powstawanie zupełnie nowych osiedli a dzięki temu i napływ dużej liczby ludności z przeróżnych zakątków kraju.

W chwili obecnej najwięcej osób mieszka na ulicach: Kosmonautów  Polskich (3515), Armii Krajowej (2516), Obrońców Pokoju (2336), Orbitalnej (2293), Alei Wolności (2222) i Gwiaździstej (2115). Nieco mniej, jednak również dużo, bo ponad 1000 mieszkańców mają ulice: Andromedy, Budowlanych, Galileusza, Gustawa Morcinka, Henryka Sienkiewicza, Jagiellońska, Książąt Oleśnickich, Mieczysława Niedziałkowskiego, Oriona, Perseusza, Poczdamska, Saturna, Władysława Łokietka oraz Wojska Polskiego. Są to informacje, które w prosty sposób obrazują, jak bardzo Głogów zmienił się na przestrzeni chociażby powojennych lat. Każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o naszym mieście, odsyłamy do powyższego filmu oraz po bardziej szczegółowe materiały do Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Nadchodzące Wydarzenia

Mar
30
czw
09:00 SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
Mar 30@09:00 – 10:30
SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZAPRASZAMY osoby młode oraz seniorów 50/60+ w każdy wtorek o godz. 09.00-10.30 do Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA Perseusza 13, 67-200 Głogów, tel. (76) 727 60 70 na zajęcia sportowe SLOW JOGGING czyli sport dla każdego Zalety tego sportu: Naturalny i[...]
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 30@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Mar 30@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Mar 30@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Mar 30@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Mar 30@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Mar 30@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Mar 30@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 30@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięcznie
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Mar 30@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!
17:00 Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Mar 30@17:00 – 20:00
Szkółka szachowa dla dzieci i młodzieży @ MOK, sala plastyczna
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00 – 20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy! Szkółkę prowadzi Piotr[...]
17:30 Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Mar 30@17:30
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt w Świetlicy Wiejskiej w Borku! – Walcz o swoje prawo do nietykalności i bezpieczeństwa. – Naucz się bronić w każdej sytuacji. – Odzyskaj swoją kondycje. – Zadbaj o siłę i[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X