Sylwester 2018/2019 w Głogowie
Sprawdź najciekawsze oferty!

zdjęcie 2014-06-06-Stare-Miasto-@Głogów-001
Wyświetl artykuł

Czy wiecie, że Głogów ma swoją Glogopedię?

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zachęca do korzystania z Glogopedi czyli Internetowej Encyklopedii Ziemi Głogowskiej. Znajdziemy tam wiele historycznych haseł dotyczących Głogowa i regionu. Ponieważ Glogopedia posiada formułę otwartą – każdy może ją współtworzyć i być autorem haseł! Do tej pory strona została odwiedzona ponad 360 tysięcy razy! Projekt dofinansowany jest przez Gminę Miejską Głogów.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

909.rocznica już jutro- a Ty co wiesz o Obronie Głogowa?

Jutro mija 909. rocznica obrony Głogowa. Dokładnie 24 sierpnia 1109 roku potężne wojska stanęły przed wałami Głogowa. Ich cel był jasny – zdobyć gród! O pamiętnym sierpniu sprzed 900 lat i o bohaterskiej postawie walecznych głogowian przypomina Dariusz Andrzej Czaja. Oto lekcja historii o naszym mieście- jako mieszkańcy Głogowa warto tę wiedzę posiadać i pamiętać o wydarzeniach, które rozegrały się w miejscu, gdzie dziś mieszkamy…
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Wyjątkowy Piknik w Głogowie! Odwiedź wioskę wojów Bolesława i korzystaj z atrakcji , jakie przygotowano…

Dokładnie 909 lat temu toczyły się walki obronne wokół piastowskiego grodu Głogowa, które zakończyły się odstąpieniem od oblężenia sił niemiecko- czeskich. Z okazji tej rocznicy prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza mieszkańców na Piknik Historyczny, który odbędzie się 26 sierpnia. Tego dnia głogowianie będą mogli odwiedzić wioskę wojów Bolesława, a w niej obejrzeć pokazy walk, przymierzyć stroje z dawnej epoki, zrobić wyjątkowe zdjęcia i poznać grę w kubbę. Będzie ognisko, kuchnia polowa, ciekawy wykład i trochę sportowej rywalizacji. Szczegółowy program imprezy poniżej…
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Zabawa, edukacja i rywalizacja , a wszystko to w historycznych miejscach Głogowa

W niedzielę, 5 sierpnia na Rynku Starego Miasta odbędą się III Głogowskie Powstańcze Gry Terenowe. Głogów odda hołd bohaterom Powstania Warszawskiego w 74 rocznicę jego wybuchu. Tego dnia Rynek Starego Miasta zamieni się w Powstańczą Warszawę, a uczestniczy tej wyjątkowej gry terenowej będą musieli odwiedzać i pokonywać kolejne punkty kontrolne w historycznych miejscach Głogowa. Łatwo nie będzie bo zadania będą utrudniać zarówno „powstańcy”, jak i „żołnierze ”. To się nazywa ciekawa lekcja historii!
Udostępnij
X
X