MalaAkademia.glogow.pl - Najlepsze kursy w Głogowie! Nauczymy Cię! Skutecznie.
Baner Konferencja i warsztaty „Twój pomysł, nasze pieniądze – ZAŁÓŻ WŁASNĄ FIRMĘ” 22.03.2017 g.10.00 Zamek w Głogowie
zdjęcie 2014-10-10-komenda powiatowa policji@Głogów-num

Głogowska policja zatrzymała kolejnych przestępców

Narzekając na skuteczność policji w naszym kraju, należałoby najpierw spojrzeć w statystyki. Udaje się bowiem złapać coraz więcej przestępców, co niewątpliwie ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa na polskich ulicach. Nie inaczej jest w Głogowie, gdzie policjanci nie szczędzą starań, aby obywatele miasta czuli się w nim dobrze. Wszystko to m.in. dzięki skutecznej walce z przestępczością gospodarczą oraz prywatnym inicjatywom funkcjonariuszy.

Wyłudzali zaliczki na poczet sprowadzanych pojazdów

Można by sądzić, że proceder wyłudzania pieniędzy od osób, które zainteresowane są sprowadzeniem pojazdu, jest już na tyle znany jako działanie przestępcze, że trudno będzie oszukać kolejne osoby. Nic bardziej mylnego. Głogowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty wyłudzenia kwoty 3 400 złotych tytułem zaliczek na poczet sprowadzonych z zagranicy pojazdów.

Podejrzani w wieku 26 i 28 lat są mieszkańcami województwa lubuskiego. Na portalach ogłoszeniowych umieszczali informacje o możliwości sprowadzenia pojazdu. Warunkiem była wpłata zaliczki na poczet przyszłego zakupu. Do ogłoszeń były dodawane zdjęcia, co miało je uwiarygodnić.  Proponowali motocykle oraz samochody. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej, posługiwali się kontami bankowymi oraz telefonami założonymi na tzw. „słupy”.

To jednak nie uchroniło ich przed zatrzymaniem i odpowiedzialnością karną. Obydwaj usłyszeli zarzuty dokonania oszustw na szkodę innych osób. Kwota 3 400 złotych jaką zdołali wyłudzić, to wstępne ustalenia policjantów. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają, jaki był zakres ich działalności przestępczej.

Za czyny, które popełnili, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Obydwaj zostali objęci dozorem policyjnym oraz poręczeniem majątkowym.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

W sobotni wieczór jadąc prywatnym samochodem i w czasie wolnym od służby, policjant Komendy Powiatowej w Głogowie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Stanowcza reakcja policjanta być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. 20 – letni funkcjonariusz od roku pełni służbę w Wydziale Prewencji głogowskiej policji.

W dniu 11 lutego br. około godziny 18:00 będąc po służbie i jadąc prywatnym samochodem, policjant zauważył, że poruszający się tą samą ulicą w Głogowie kierowca Renault Megane prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jego pojazd niepewnie poruszał się po drodze, kierowca miał kłopoty z płynną jazdą i utrzymaniem jej prostego toru. Zwróciło to uwagę również innych kierowców.

Policjant jechał za tym pojazdem, wyprzedził go a następnie uniemożliwił dalszą jazdę. Po zablokowaniu samochodu, podbiegł do niego. Kiedy otworzył drzwi, szybko potwierdziły się jego przypuszczenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Bełkotliwa wymowa kierującego i ostra woń alkoholu rozwiewała wątpliwości. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy i po badaniu okazało się, że ma 2,82 promila alkoholu w organizmie. Policjant skontaktował się telefonicznie z oficerem dyżurnym i wezwał wsparcie. Kierowca został przekazany patrolowi ruchu drogowego.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnień do kierowania. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka również w takich przypadkach świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

Policja apeluje: Zapinaj pasy!

Bezpieczeństwo jest jedną z wartości, którą ludzie cenią najbardziej. Inwestują więc w solidne zamki w drzwiach do domów, pilnują zasad BHP czy ubezpieczają swoje zdrowie. Dziwi więc fakt, iż wielu z nich zapomina o tak podstawowej rzeczy, jaką jest zapinanie pasów bezpieczeństwa czy odpowiednie przewożenie dzieci w samochodzie. Aby ograniczyć takie sytuacje w przyszłości, policja w ostatnim czasie podjęła odpowiednie działania.  

Po koniec ubiegłego tygodnia, a dokładniej mówiąc we czwartek rano policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję „Pasy”. Funkcjonariusze ujawnili wiele przypadków jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Akcja miała na celu przypomnienie użytkownikom pojazdów, jak ważne jest zapinanie ich oraz stosowanie fotelików i zabezpieczeń dla najmłodszych pasażerów. W godzinach wieczornych policjanci zwrócili baczniejszą uwagę na stosowanie przez pieszych elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym ujawniając dwa takie przypadki.

Swoimi działaniami policjanci chcieli przypomnieć o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w specjalnie przystosowanych do tego fotelikach. Niestety okazało się, że kierowcy często zapominają o tym obowiązku i nie dbają o swoje bezpieczeństwo. Policjanci ujawnili, że wiele kierowców nie zapięło pasów.

Obowiązek zapinania pasów dotyczy osób podróżujących zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach i obowiązuje na wszystkich drogach. Zgodnie z nowelizacją Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dniem 15 maja 2015 roku weszły w życie przepisy dotyczące między innymi przewożenia dzieci pojazdami samochodowymi. Ważną zmianą jest ta, iż dziecko, niezależnie od wieku do momentu osiągnięcia 150 cm wzrostu powinno być przewożone w fotelikach bezpieczeństwa (urządzeniach przytrzymujących). Odstępstwo od zasady przewiduje możliwość przewożenia dziecka zapiętego w pasy bezpieczeństwa, które ma co najmniej 135 cm wzrostu i masę ciała przekraczającą 36 kg, jeżeli nie jest możliwe zapewnienie mu odpowiedniego urządzenia.

Kolejna zmiana, to zgoda na przewożenie na tylnym siedzeniu trzeciego dziecka (w wieku co najmniej 3 lat) zapiętego w pasy bezpieczeństwa w przypadku, gdy dwoje dzieci przewozimy w urządzeniach przytrzymujących zainstalowanych na tylnym siedzeniu i nie ma możliwości zainstalowania trzeciego urządzenia. Przepis ten dotyczy jednak tylko samochodów osobowych i samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony.
Przypominamy, że przewożenie dziecka niezgodnie z przepisami skutkować może mandatem karnym w wysokości 150 złotych i 6 punktami karnymi wpisywanymi do ewidencji wykroczeń w ruchu drogowym. Pasy bezpieczeństwa oraz inne zabezpieczenia wpływają na łagodzenie skutków wypadków drogowych. Są podstawowymi elementami zabezpieczającymi w samochodzie zwiększającymi bezpieczeństwo podczas podróży.

Policja również przypominała o obowiązku stosowania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poboczem drogi, po zmroku, poza terenem zabudowanym. Brak takiego elementu to narażanie swojego życia i zdrowia oraz narażenie się na mandat karny w wysokości od 20 do 100 zł. Nie trzeba jednak opuszczać miasta, aby stosować się do tych przepisów. Wszyscy piesi, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, powinni posiadać elementy odblaskowe po zmroku również w terenie zabudowanym. Zwiększa to ich szanse, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Więcej o tym temacie pisaliśmy tutaj: http://tutajglogow.pl/2017/01/28/dzien-odblaskow-czyli-jak-chronic-zycie-pieszego

Wieści z głogowskiej komendy

Czasami zupełnie przypadkiem ludziom udaje się wpaść na genialny pomysł, lub nieoczekiwanie osiągnąć sukces. Jest to wtedy dla nich dużym zaskoczeniem, ale i wiadomością, że ich praca ma sens. Wielkie zdziwienie musiało pojawić się na twarzach głogowskich policjantów, którzy w tym tygodniu, po zatrzymaniu samochodu do kontroli, odkryli w nim dużą ilość narkotyków i pieniędzy. Możliwe, że teraz policjantom z naszego miasta będzie się sprawniej patrolowało ulice, ponieważ  w posiadaniu Komendy Powiatowej znalazły się dwa nowe, oznakowane radiowozy przeznaczone do służby.

Narkotyki były w Kinder Niespodziankach

Podczas nocnej służby Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli poruszający się ulicami Głogowa samochód. Kierowca pojazdu, najpierw zatrzymał się po zauważeniu sygnału policjantów, potem jednak odjechał kilkanaście  metrów i ponownie zatrzymał się. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zatrzymali również dwóch mężczyzn – kierowcę i pasażera, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. W samochodzie ujawnili prawie 200 porcji marihuany.

Całe zdarzenie miało miejsce w dniu 17 stycznia br. około godziny 23.50. Policjanci na jednej z ulic zauważyli niepewnie poruszający się samochód marki Volkswagen. Funkcjonariusze podając wyraźne sygnały do zatrzymania rozpoczęli interwencję. Kierowca Volkswagena najpierw zatrzymał samochód, a kiedy policjanci podchodzili do niego, nagle ruszył i odjechał kilkanaście metrów, by zatrzymać się ponownie. Wtedy policjanci zablokowali mu dalszą możliwość jazdy.

W zatrzymanym samochodzie było dwóch mężczyzn. Nie można było z nimi nawiązać kontaktu a policjanci wyczuli w pojeździe silną woń suszu roślinnego. Bardzo szybko znaleźli w pojeździe marihuanę, która była umieszczona w opakowaniach po Kinder Niespodziankach. Łącznie zabezpieczono prawie 200 porcji narkotyku. Obydwaj mężczyźni czyli 33 – letni kierowca oraz 41 – letni pasażer zostali zatrzymani. Policjanci odkryli w samochodzie również dużą kwotę gotówki – 44 000zł.

Dopiero po kilku godzinach możliwe było przeprowadzenie dalszych czynności. Mężczyźni tłumaczyli, że jechali wspólnie do Niemiec po samochód i nie wiedzieli, jak znaleźli się w Głogowie. Obydwaj przyznali, że byli pod wpływem środków odurzających a pasażer również alkoholu. Kierowca pojazdu, 33 – letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków oraz kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy.

Nowe radiowozy zasiliły tabor głogowskiej policji

Dwa nowe radiowozy: opel corsa oraz ford custom rozpoczęły służbę w głogowskiej policji. Pojazdy to oznakowane radiowozy, które wykorzystywane będą w służbie patrolowej. Zakupiono je dzięki finansowej pomocy samorządu Miasta Głogowa, który przekazał połowę kwoty na ich zakup. Druga połowa pochodzi z budżetu policji.

W dniu 19 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie nastąpiło przekazanie nowych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki finansowej pomocy samorządu miasta Głogowa. Łączna wartość zakupionych pojazdów to 270 000zł. Kluczyki do radiowozów na ręce Komendanta podinsp. Mariusza Bużdygana przekazał Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Nowe radiowozy to furgon ford custom z silnikiem diesla 2,2 oraz opel combo van z silnikiem benzynowym 1,4. Służyć będą w Wydziale Prewencji a wykorzystywane będą jako pojazdy patrolowe. Radiowozy po uroczystości  rozpoczęły normalną policyjną służbę.

Jutro w Głogowie Orszak Trzech Króli

Jeszcze niedawno wierni przygotowywali się do świąt Bożego Narodzenia a przed nimi kolejne święto, które corocznie obchodzone jest szóstego stycznia i ma przypominać ludziom o 3 mędrcach, którzy przybyli z odległych stron, aby pokłonić się nowemu władcy świata. Świeżą tradycją w całej Polsce są organizowane w tym dniu Orszaki Trzech Króli. W Głogowie również takowy będzie miał miejsce, jednak uwaga na związane z tym zmiany w kursowaniu autobusów.

W Święto Objawienia Pańskiego w piątek 6 stycznia w naszym mieście wyruszy Orszak Trzech Króli Wszystkie parafie Głogowa zgromadzą się na Placu 1000-lecia o godz. 1330. Rozpocznie się on tradycyjnymi Jasełkami, a następnie o godz.1400 wszyscy uczestnicy wyruszą w kierunku Rynku. Każdy wierny zaproszony jest do wyrażenia swojej radości przez przebranie się za tradycyjne postacie z Jasełek. W trakcie pochodu będą śpiewane kolędy. Następnie na scenie przy Ratuszu odbędzie się drugi akt Jasełek, powitanie Orszaku i poczęstunek ciastem oraz ciepłymi napojami. Mile widziane będzie przyniesienie swoich domowych wypieków, które można przynosić wcześniej do swoich parafii (każda indywidualnie określa, kiedy i gdzie).  Proponowane jest zabranie z sobą koron i chorągiewek z lat ubiegłych. Każdy uczestnik także musi pamiętać o stosowaniu się do poleceń prowadzących i służb porządkowych. Przesłaniem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest motto św. Franciszka „Pokój i dobro”.

Orszak Trzech Króli może jednak wpłynąć na płynność ruchu na głogowskich ulicach, dlatego należy pamiętać o tym planując podróż po mieście w godzinach popołudniowych.

Dodatkowo Zarząd Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Głogowie informuje, że autobusy spółki w dniu 6 stycznia 2017 r. kursować będą:

  • zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele,
  • autobusy linii „56” – nie będą kursować,
  • autobusy linii „50”, „57”, „61” – nie zajadą pod Tesco i Galerię Glogovia.

Ponadto w związku z brakiem zajazdu autobusów spółki pod Tesco i Galerię Glogovia ulega zmianie ich czas przejazdu (dotyczy to tylko kursów, które zgodnie z rozkładem zajeżdżają pod Tesco i Galerię Glogovia). W związku z powyższym:

  • odjazdy autobusów linii nr „50” od przystanku Galileusza w kierunku Jedności Robotniczej będą przyspieszone o około 4 minuty,
  • odjazdy autobusów linii nr „57” od przystanku Wojska Polskiego IV w kierunku Jedności Robotniczej będą przyspieszone o około 7 minut,
  • odjazdy autobusów linii nr „61” od przystanku Wojska Polskiego IV w kierunku Henryka Brodatego będą przyspieszone o około 6 minut.

Dla uczestników Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2017 Komunikacja Miejska po jego zakończeniu, to jest około godz. 15.00, zapewni dwa autobusy w celu bezpiecznego przetransportowania mieszkańców na osiedle Kopernik i Piastów. Autobusy będą bezpłatne, a ich odjazd nastąpi po zakończeniu uroczystości. Autobusy będą podstawione przy ul. Piotra Skargi i będą oznaczone „PIASTÓW” oraz „KOPERNIK”.

Autobus na osiedle Piastów pojedzie następującą trasą: ul. Piaskowa, Kazimierza Wielkiego, Bolesława Śmiałego, Kazimierza Sprawiedliwego, Henryka Brodatego. Autobus na osiedle Kopernika obierze trasę: ul. Piaskowa, Bolesława Krzywoustego, Obrońców Pokoju, Legnicka, Gwiaździsta, Galileusza, Wojska Polskiego a ostatni przystanek zlokalizowany będzie na Placu 1000-lecia. Autobusy zatrzymają się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

Należy również pamiętać, iż 6 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Większość sklepów i punktów usługowych będzie zamkniętych (z wyjątkiem wybranych, zajmujących się np. gastronomią i rozrywką).

2015 04 23 kampania społeczna policji nie dzwoń za kierownicą

Zabronione korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy

Dolnośląscy policjanci tylko w tym roku ujawnili na terenie województwa łącznie blisko 4,7 tys. wykroczeń dotyczących korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem. W tej liczbie są wykroczenia popełnione przez kierujących wszystkimi rodzajami pojazdów, w tym rowerzystów. Trzymanie jedną ręką telefonu, a drugą kierownicy roweru oraz rozkojarzenie wynikające z prowadzonej rozmowy skutkują niejednokrotnie niewłaściwą oceną sytuacji na drodze powodując często zagrożenie dla rowerzysty lub też innych uczestników ruchu.

Należy przypomnieć, że w myśl art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012, poz. 1137 ze zm.) kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Wbrew często błędnym opiniom, przepis ten nie dotyczy jedynie kierujących samochodami. Dotyczy on również kierujących innymi rodzajami pojazdów, w tym rowerzystów, motorowerzystów czy motocyklistów. Za popełnienie wymienionego wyżej wykroczenia przepisy przewidują mandat karny w wysokości 200 zł i 5 punktów.
Tylko w tym roku, w okresie od 1 stycznia do 30 listopada policjanci na Dolnym Śląsku ujawnili łącznie 4679 takich wykroczeń. W tej liczbie są te popełnione przez kierujących wszystkimi rodzajami pojazdów, w tym także rowerzystów.

 
Rozmowa przez telefon podczas jazdy rowerem jest równie niebezpieczna, jak podczas jazdy samochodem. Trzymanie jedną ręką telefonu, a drugą kierownicy roweru, rozkojarzenie wynikające z prowadzonej rozmowy prowadzą niejednokrotnie do niewłaściwej oceny sytuacji na drodze. Zajęci rozmową kierowcy nie zwracają uwagi na obowiązujące znaki drogowe oraz na innych uczestników ruchu, co w konsekwencji może doprowadzić do przykrych dla wszystkich sytuacji np. do tego, że będzie się uczestniczyć w zdarzeniu drogowym albo przewróci się na rowerze i dozna obrażeń ciała, czy też uszkodzi się rower.

 
Mając na względzie własne i innych bezpieczeństwo należy:
• kierownicę trzymać obiema rękami,
• chcąc porozmawiać przez telefon trzeba zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i zejść z roweru,
• jeżeli jest to możliwe, to po prostu rozmowę powinno się kontynuować dopiero po dotarciu do celu.

 
Te podstawowe zasady są tym bardziej ważne, gdy mamy na dworze niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zimowa aura łączy się przecież ze śliską nawierzchnią drogi, ośnieżonymi i niewidocznymi, zamarzniętymi kałużami czy sypiącym śniegiem. Jeśli jednak mamy ocieplenie, również nie powinniśmy czuć się zbyt pewnie, ponieważ deszcz ogranicza nasze odruchy, mgła skraca widoczność a wiatr technicznie utrudnia jazdę. To wszystko z pewnością nie sprzyja rozmowom przez telefon czy pisaniu wiadomości tekstowych w czasie jazdy.

Nietrzeźwy kierowca z powiatu głogowskiego potwierdza świąteczne statystyki

Kilka minut trwał policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą. Kierujący samochodem BMW pędząc z prędkością 187 km/h wyprzedzał na skrzyżowaniach inne pojazdy. Nie reagował na sygnały do zatrzymania się, a w terenie zabudowanym jechał z prędkością 149 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że 34 – latek ma 1,38 promila alkoholu w organizmie. Nie był to jednak jedyny taki przypadek w Polsce, jeśli chodzi o kierowanie pod wpływem alkoholu w czasie świat Bożego Narodzenia.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Głogowie w dniu 26 grudnia 2016 roku około godziny 8.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem Skoda Octavia, na drodze krajowej nr 12 zauważyli zbliżający się z dużą prędkością samochód BMW. Pojazd minął policyjny radiowóz. Policjanci ruszyli w pościg dokonując pomiaru prędkości. Kierowca samochodu z brytyjskimi numerami rejestracyjnymi, poruszał się z prędkością 187 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 97 km/h. Nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się.

W trakcie ucieczki wykonywał szereg niebezpiecznych manewrów wyprzedzania innych pojazdów, min. ciągnika siodłowego z naczepą w rejonie skrzyżowania. Pościg kontynuowany był w terenie zabudowanym w miejscowości Serby. Kierowca jechał tam z prędkością 149 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy BMW. Okazało się, że 34 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego jest nietrzeźwy i ma 1,38 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a jego pojazd został odholowany na parking.

Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnień do kierowania. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka również w takich przypadkach świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Zostanie również ukarany za popełnienie licznych wykroczeń drogowych.

Powyżej opisywana sytuacja nie jest niestety niczym zaskakującym. Coroczne apele policji w całym kraju nie trafiają do świadomości wszystkich kierowców. Nadal bardzo częstym zjawiskiem jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i to nie małej jego ilości. Potwierdzeniem tego mogą być najnowsze policyjne statystyki z okresu właśnie zakończonych świąt Bożego Narodzenia (źródło: www.policja.pl):
• 24.12.2016 roku zatrzymano 177 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 58 wypadków drogowych, w których zabitych było 5 osób, a rannych 88;
• 25.12.2016 roku zatrzymano 163 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 43 wypadki drogowe, w których zabitych były 2 osoby, a rannych 56;
• 26.12.2016 roku zatrzymano 205 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 64 wypadki drogowe, w których zabitych było 11 osób, a rannych 73.
Jak widać drugi dzień świat był najgorszym. Łączny bilans tegorocznego Bożego Narodzenia przedstawia się więc następująco: zatrzymano 545 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 165 wypadków drogowych, w których zabitych było 18 osób, a rannych 217.

Nadchodzące Wydarzenia

Mar
28
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 28@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Mar 28@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Mar 28@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Mar 28@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Mar 28@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Mar 28@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 28@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Mar 28@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Mar
29
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Mar 29@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 29@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Mar 29@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Mar 29@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X