GŁOGÓW Street JAM Plakat
GŁOGÓW Street JAM Plakat

Festiwal składa się z trzech części:

I.    Warsztaty GŁOGÓW Street JAM (2-3-4 wrzesień):

  • sekcja RAP / Vocal / Freestyle – prowadzący TE-TRIS
  • sekcja DJing & produkcja muzyczna – prowadzący DANIEL DRUMZ (Kraków)
  • sekcja BeatBox – prowadzący ZGAS (Warszawa)
  • sekcja Break Dance – prowadzący WIECZÓR (Zielona Góra)
  • sekcja Street-Art (graffiti, murale, przestrzenne prace plastyczne) – prowadzący POPROSTU (Toruń)

Prowadzący każdej z tych sekcji to osoby dobrze znane w środowisku hiphopowym mocno kojarzone z daną tematyką.

II.  Koncert GŁOGÓW Street JAM
Sobota (3.09), godz.19:00
Klub muzyczny MAY-DAY (ul. Perseusza 11, Głogów)
wystąpią:

Imprezę poprowadzi ZGAS

III.  GŁOGÓW GRAFFITI Street JAM – uliczne venty graffiti:

  • 3-4 wrzesień – wielkie malowanie fasady siedziby stowarzyszenia SZANSA – w akcji weźmie lokalna ekipa grafficiarzy oraz kilkunastu malarzy graffiti zaproszonych z innych miast.
  • 5-6-7 wrzesień – malowanie ścian na ulicach Głogowa:
    Rynek 1-4  /  Smolna 17  /  Jagiellońska 17 + 24  /  Spadzista – garaże  /  Kosmonautów Polskich

Uczestnictwo we wszystkich działaniach jest
całkowicie BEZPŁATNE.

INFORMACJE & ZAPISY:
TEL: +48 535 50 70 80 (Łukasz)  |  E-MAIL: szansa@szansa.glogow.org  |  BIURO stowarzyszenia: Perseusza 13, 67-200 Głogów.
Prześlij e-mail lub SMS: Imię i nazwisko, rok urodzenia, adres e-mail, telefon kontaktowy oraz wybraną sekcję.  W temacie podaj “Zgłoszenie GŁOGÓW Street JAM”

ELDO

ELDO (Leszek Kaźmierczak)Eldo – wł. Leszek Kaźmierczak, ur. 1979r, wychowany na warszawskim Bemowie; raper, muzyk, aktor oraz warsawianista. Członek nie istniejącego już zespołu Grammatik, współtworzonego wraz  z Jotuze, a także jeden z trzech pomysłodawców zespołu Parias. Od 1998r zaangażowany w kulturę hip-hopową na wszelkich płaszczyznach. Autor i współautor tekstów na dwunastu albumach. W 2001r  jako Grammatik przygotował muzykę do spektaklu “Przypadek Klary” w reż. Pawła Miśkiewicza wystawianego w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie przez 6 lat występowali. Współpracował z takimi osobistościami jak DJ Vadim, Indy Wich czy Leszkiem Możdżerem. Kilkukrotnie zapraszany był na największy na świecie festiwal hip-hopowy –HipHop Kemp w czeskim Hradec Kralove. Od wielu lat zafascynowany historią i kulturą przedwojennej Warszawy i tematem powstania warszawskiego zdobył licencje warszawskiego przewodnika.

Więcej info:

ELDO @ Wiki

ELDO @ MySpace

ELDO @ Facebook

TE-TRIS FotoTETRIS

Adam “Te-Tris” Chrabin to niewątpliwie raper, artysta i człowiek zasługujący na uznanie i szacunek. Nie tylko w kręgach kultury Hip-Hop. Jest jednym z niewielu raperów, którzy świadomie pozostając długo poza oficjalnym nurtem nie stracili wiary w słuszność swoich działań i poglądów, jednocześnie szlifując warsztat i utwardzając fundament pod nadchodzące projekty. To wszystko procentuje, a metoda małych kroczków staje się trzeźwym, świadomym i zostawiającym trwały ślad stąpaniem po gruncie artystycznym.

Tetris @ MySpace

[wpcol_1half id=”” class=”” style=””]

MUSS

MUSS – MAD UNDERGROUND SESSIONS SEXTET czyli: Jot i Mysta Mef & Próba Dźwięku

Jot i Mysta Mef – duet producentów oraz Mc’s z Leszna, inspirujących się old-school’owym rapem lat 90′tych. Ich flow reprezentuje funkową stronę mocy. Współpracują już od 2004 roku, stawiając swoje pierwsze kroki na scenie pod banderą UNTITLED. Od tego czasu zrobili wspólnie ponad 300 kg bitów, oraz zagrali blisko 500 hektolitrów koncertów.

Próba Dźwięku to polski kwartet grający muzykę improwizowaną, który zadebiutował w 2008 roku serią występów zagranych dla wąskiego grona odbiorców. Ich muzyka to solidny groove, kwaśne free i eklektycznie improwizowane formy powstające z takich szerokich inspiracji jak John Coltrane, Ornette Coleman, Sun Ra, czy nowocześniejszymi dźwiękami spod znaku DJ Shadowa, Cinematic Orchestra czy tria Medeski, Martin i Wood. Można doszukać się wpływów różnych tradycji muzycznych, od jazzu poprzez funk po hip-hop. Zespół znany jest z niekonwencjonalnego stylu gry określanego jako “avant-psycho-groove”, co mieści się w szerokim polu form improwizowanych.

[gplayer href=”http://miedziak.info.pl/wp-content/lib/glogowstreetjam/Mad Underground Sesion Sextet – Powiedz.mp3″ ] Mad Underground Sesion Sextet – Powiedz [/gplayer]

Strona WWW

[/wpcol_1half] [wpcol_1half_end id=”” class=”” style=””]

INKAUST

Inkaust jest muzycznym organizmem, poskładanym z trzech różnych nietypowych hip-hopowych jednostek, które scala i powołuje do życia idea Studia Lampka. Wyznający klasyczne hip-hopowe wartości, szlifujący przede wszystkim swój kunszt artystyczny staje się atramentem rozprowadzanym przez stalówkę długoletniej znajomości i przyjaźni. Na pergaminie rodzimej muzycznej sceny, obiera swoją własną, świadomą drogę. Wkłada ogromne pokłady energii oraz emocji w swoja twórczość i eksploduje żywiołem na koncertach. Każdy z nich osobno pochodzi z różnych miejsc polskiej mapy, ale od wielu już lat ich inspiracją i miejscem działalności jest najpiękniejsze miasto świata – Wrocław.

[gplayer href=”http://miedziak.info.pl/wp-content/lib/glogowstreetjam/Inkasut – Dobzie Dobzie.mp3″ ] Inkasut – Dobzie Dobzie [/gplayer]

Inkaust @ MySpace

[/wpcol_1half_end] [wpcol_1third id=”” class=”” style=””]

SWRN

SWRN foto

SWRN-  właściwie Seweryn Odalski, raper pochodzący z Przemkowa, akutalnie zamieszkujący Lubin. W swoim dorobku ma nagraną płytę pod szyldem składu Interferencja “Konkret-nie?!” oraz solową płytę “Swoim tempem”. Zagrał wiele koncertów w całej Polsce, a jego własnie wystepy charakteryzują się dużą dawką energii,którą stara się za każdym razem dostarczyć ludzią zebranym pod sceną. Śmiało można też powiedzieć, że nieodłącznym elementem każdego show jest improwizacjia słowna (dla niewtajemniczonych-freestyle). Na nadchodzącym koncercie SW zaprezentuje głównie materiał z nadchodzącego solowego materiału.

[gplayer href=”http://miedziak.info.pl/wp-content/lib/glogowstreetjam/SWRN – Dobre słowo (prod.Hocian).mp3″ ] SWRN – Dobre słowo (prod.Hocian) [/gplayer]

SWRN @ MySpace

[/wpcol_1third] [wpcol_1third id=”” class=”” style=””]

AND

AND Foto

Pochodzi z Przemkowa – reprezentuje wypracowany LCK styl, podwójne wersy i wysoką technikę rymowania.

[gplayer href=”http://miedziak.info.pl/wp-content/lib/glogowstreetjam/AnD & BeDwaeM – 2AnDergrAnD2.mp3″ ] AnD & BeDwaeM – 2AnDergrAnD2 [/gplayer]

AND @ MySpace

[/wpcol_1third] [wpcol_1third_end id=”” class=”” style=””]

SvsF

SvsF (Skręty vs Fifka) – są z Leszna, działają od 2005 roku, pracują nad płytą. Po drodze wypuszczając EP-kę pt. “Wiesz co jest 5”. Mają uliczne podejście do życia, mocną lirykę oraz charakterystyczne brzmienie. W skład wchodzi trzech raperów (Rudy, Travolta, TwoFace) oraz Dj Yeah, który także produkuje z namaszczeniem.

[gplayer href=”http://miedziak.info.pl/wp-content/lib/glogowstreetjam/SvsF – co piszczy w trawie.mp3″ ] SvsF – Co piszczy w trawie [/gplayer]

SvsF @ YouTube

[/wpcol_1third_end]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.